Magda zachránila 7 ježčích sirotků

Autor: sč - 
13. 4. 2010
05:43

Panelákový byt na sídlišti ve Valašském Meziříčí se přeměnil přes zimu v záchranářskou stanici ježků. Přezimovalo jich tady sedm, ale ne zakutaní v pelíšcích z listí, usídlili se v plastových přepravkách. Majitelé bytu, Magda Jugová (23) a Milan Orálek (57), je tak zachránili před smrtí.

Ježky jim do bytu nanosili lidé, kteří je našli na ulicích. „Dva bráškové, Mazlík a Ježáček, přišli o matku. Přejelo ji auto. Vážili jen devět dekagramů, byli slepí,“ řekla Blesku studentka zlínské univerzity Magda.

„Dali nejvíc piplačky. Běžné mléko nemohou. Pětkrát denně jsem je krmila speciálním sušeným mlékem pro kočičí a psí mláďata. Míchala jsem ho s fenyklovým čajem,“ řekla Magda.

Mámino teplo nahrazovala štětinatým miminům PET lahev naplněná teplou vodou, zabalená do fl anelu. „Dospělé krmíme psími nebo kočičími granulemi. Při vší péči nám čtyři ježci uhynuli,“ doplnil Milan Orálek.

Rozeznat sedm ježčích sirotků dokáže jen paní domácí

V teple paneláku ježci nespí. Denně se jim proto musí vyměňovat papírová podestýlka, aby nezapáchali. Hlavní sídlo mají v koupelně a na WC. Občas si ale porejdí po bytě.

Paní domácí je všechny rozezná. „Mazlík a Ježáček se nebojí a dokážou spolu sdílet jeden box. Další je Prchavý. Stačí oddělat víko a už prchá pod lednici,“ říká Magda Jugová a pokračuje. „Škrabavý zase dává vědět, že má hlad.

Pak máme dva, kteří se nesnášejí – Bručouna a Blondýna. A ještě Nejmenšího. Ten je stále zalezlý,“ dodala. Ježky už brzy vypustí do přírody. Zatím jsou pro ně ale příliš chladná rána.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kockamnau ( 13. dubna 2010 11:17 )

to je ušlechtilé,že se postaraly o ježečky.Ve volné přírodě se ježek dožívá 2 let,také jsem našla a měla doma,vždy jsme je odvezli paní Dvorské,co se o ně stará na Praze Západ,je strašně obětavá a zapálená pečovatelka.Malý ježek musí být v teple a má mít výběh,naběhá několik kilometrů denně,v noci samozřejmě.To jsem si užila,než jsme jí ho odvezli....a vykrmil se,při nálezu měl 200 g,300 přibral,bylo mi vyhubováno,že nemá pohyb . Přeji všem více takových příběhů a lidí se srdcem,pěkný den

adamice ( 13. dubna 2010 08:37 )

To je super. Takových článků by mělo být více. To není legrace odchovat malého ježka, a paní se to povedlo na výbornou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa