Plzeňská zoo: Představila vzácné pštrosy!

Pštrosi Sacher (vlevo) a Sylva se mají čile k světu. Až dorostou budou měřit 2,5 metru.  (Autor: Blesk - Zbyněk Schnapka)
Autor: zb - 
13. ledna 2010
05:00

Velikým úspěchem se chlubí plzeňská zoologická zahrada. Poprvé v její historii se tu před 5 měsíci narodila mláďata pštrosa dvouprstého. Zoologická zahrada je až včera představila veřejnosti.

„Samička snesla do písku 9 vajíček. Z nich bylo oplodněných pět. Samec pak pečlivě zasedl a zahříval je za každého počasí. Odbíhal jen na malé chvilky za krmením a protáhnout se,“ prozradil ředitel zoo Jiří Trávníček.

Na svět tak přišla dvě mláďata. Jmenují se Sacher a Sylva. Jsou nyní vysoká až jeden a půl metru a váží 30 kilogramů. Zajímavé ovšem je, že i když dostali holčičí a klučičí jména, neví se, jakého jsou pohlaví. „To se ukáže až tak za rok. Samička zůstane celá šedočerná. Samečkovi se ale změní peří na černé a krk bude mít červený,“ vysvětil Martin Vobruba z plzeňské zoo.


Víte, že…
pštros dvouprstý žije po celé Africe. Dospělý pták dosahuje výšky až 2,5 metru a váží až 150 kg. Jeho nejnebezpečnější zbraní jsou nohy, ve kterých má obrovskou sílu. Podle některých údajů dokáže kopnutím přerazit nohu dospělému člověku. Rád se zdržuje ve společnosti antilop a zeber. V přírodě se živí rostlinnou potravou, listím, různými plody.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud