Zemřel nejstarší muž světa!

Najstarší muž na svete, Japonec Tomodži Tanabe, oslavoval dnes 113. narodeniny v juhojaponskej provincii Mijazaki.
Autor: INT, val - 
19. 6. 2009
09:53

Japonec Tomodži Tanabe jako nejstarší žijící muž na světě zemřel v pátek ve spánku, když mu selhalo srdíčko. Dožil se krásných 113 let. Lepší rozloučení si nemohl přát, zemřel doma na ostrově Kjúšu obklopen svými nejbližšími.

Povoláním zeměměřič měl osm dětí, z toho 5 synů a tři dcery. Jeho rodina za ty roky narostla do obrovských rozměrů, když měl 25 vnoučat, 53 pravnoučat a 6 prapravnoučat.

Muž byl velmi spořádaný člověk, který nepil alkohol ani nekouřil. I ve svém věku pravidelně četl noviny, k snídani si dával mléko a mezi jeho specialitky patřily smažené krevety a tradiční japonská polévka miso se škeblemi.
Už před 2 lety se stařeček stal nejstarším člověkem světa a byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.

O Japoncích je známo, že se dožívají vysokého věku, u žen činí průměr 86let a u mužů 79 let. Vědci si myslí, že je to díky zdravé stravě, kterou Japonci dodržují.

Počet lidí starších 100 let je v Japonsku téměř 36 tisíc. Většina z nich jsou ženy. Nejstarším člověkem na světě zůstává Američanka Gertrude Bainesová, která již oslavila 115. narozeniny.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa