Záchrana čapí rodiny: Táta zahynul, zůstala čápice a 4 vajíčka

Autor: hra - 
25. května 2009
05:52

Smutek zavládl ve Štěkni na Strakonicku. Čapí rodinka už potomky nevysedí. Statného čápa minulý týden zabil elektrický proud a jeho družka sama potomky neodchová. O vajíčka se stará náhradní čapí pár.

Čapí rodinka se stala miláčky vesnice. O to větší ranou bylo, když našli čápa mrtvého na poli. „Měli jsme takovou radost, že je tu máme. Kovář ukoval obruč, chlapi ji ukotvili na komín. A teď tohle,“ zoufala si Libuše Vlasáková. Její muž, tělocvikář Jiří Vlasák, vyšplhal do hnízda a snesl dolů 4 vejce. „Zabalil jsem je do ručníků a dal do batohu. Celou cestu dolů jsem měl strach, abych je nerozbil nebo nějak nepoškodil,“ přiznal učitel.Na pomoc přijeli zvířecí záchranáři z Makova. „Doufal jsem, že budou v hnízdě už vylíhlá čápata. Vajíčka ještě nejméně 14 dní potřebují zahřívat,“ řekl vedoucí záchranné stanice Libor Šejna.

Vejce vložil do hnízda handicapovanému čapímu páru, který žije ve stanici. Všichni věří, že se mu podaří čápata odchovat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud