Největší pes na světě přišel kvůli rakovině o nohu

Pes Gibson je největším na světě
Autor: ČTK, šim - 
16. května 2009
15:28

Německá doga Gibson, která je podle Guinnessovy knihy rekordů největším psem na světe, přišla kvůli rakovině kostí o pravou přední nohu.

Na její primát, který drží od roku 2004, to ale prý mít vliv nebude.Na zhoubnou nemoc zvěrolékaři přišli, když objevili tumor v Gibsonově tlapě. Amputací zasažené končetiny se jeho šance na přežití zvýšily.
Černobílý hafan vysoký 108 centimetrů se nyní podle jeho majitelky Sandy Hallové zotavuje u ní doma na gauči a podstoupí ještě chemoterapii.

Kalifornskému listu The Union Hallová řekla, že věří, že se její přerostlý miláček brzy vrátí k práci terapeutického pes. Navštěvuje totiž pohybově postižené pacienty, veterány a nemocné rakovinou. "Gibson je leskavý a dobromyslný pes, který lidem, které potká, připravuje radost," uvedla Hallová, podle níž ho ztráta nohy nijak neomezí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

alexiss123 ( 16. května 2009 18:27 )

pisatel článku by mněl dělat méně chyb jinak je hezké že pes pomáhá druhým

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud