Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C

Jak přežít vánoční večírek bez újmy!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Famous)
Autor: Nový Čas - 
12. prosince 2008
12:12

Jídlo, pití a zábava, hromada kolegů a kolegyň okolo. Vítejte na vánočním večírku vaší firmy! Poradíme vám, jak byste se měli chovat, abyste se druhý den nestyděli přijít do práce.

1. Pomluvy

Klevety mohou způsobit pořádný problém, zejména pokud nevíte, před kým je šíříte. Na firemním večírku se jim však úplně vyhnout nedá.

2. Alkohol

Popíjení alkoholických nápojů zadarmo nedokáží všichni odhadnout. Proto nezapomínejte ani na nealko nápoje. Jinak můžete dopadnout velmi nepříjemně.

3. Rvačka

Podle vlastních fyzických schopností zvažte, jestli se do ní zapojíte, případně jí i ukončíte, nebo se budete na rozvášněné kolegy jen dívat.

4. Flirtování

Ani této činnosti se na žádném větším firemním večírku nevyhnete. No s vyznáním lásky se vyplatí raději počkat aspoň do dalšího dne, až z vás vyprchá alkohol.

5. Sliby

Všechny naslibované věci na firemním večírku je třeba brát s rezervou. Dokonce i slib od vašeho šéfa, který vám přislíbil zvýšení platu.

6. Náruživý tanec

Předvádění gymnastiky na parketě se raději vyhněte. Mokrou košili či tričko si raději vyměňte a podělte se o parket i s kolegy.

7. Osamělost

Jestliže váš šéf o samotě postává opodál, nemusí to hned znamenat, že se nudí. Možná jen pozoruje okolí. Můžete se zkusit k němu přidat, až budete procházet okolo.

8. Podlézání

Kariéristy mezi kolegy poznáte tak, že během proslovu šéfa nejhlasitěji tleskají a smějí se jeho vtipům.

9. Zpěv

Kdo neumí zpívat, na vánočním večírku by se to učit neměl. Vyzkoušejte to jen tehdy, když jsou už ostatní pod vlivem alkoholu.

10. Santa Claus

Dejte si pozor na tuto postavičku v masce, nikdy nevíte, kdo se za ní skrývá.

11. Sex

Pokud nedokážete odolat návrhům na milování, aspoň si najděte tajné místo, kde se můžete zamknout. Není nic horšího než kompromitující fotky, které si budou druhý den "přeposílat" ostatní kolegové.

12. Chvástání

"Frajery" ignorujte. Možná tento signál pochopí a stanou se z nich celkem příjemní společníci.

13. Platonická láska

Během firemního večírku se určitě najde vhodná příležitost projevit náklonnost ke kolegovi nebo kolegyni, o kterých už delší dobu sníte.

14. Striptýz na parketě

Určitě dodržte zásadu, že spodní prádlo se na veřejnosti neukazuje! Pokud si věříte, tak vrtění boky nebo poprsím je povolené.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině