Za 'řízení koně v opilosti' tučná pokuta

O tom, že není rozdíl mezi koňmi pod kapotou a pod sedlem, se přesvědčil Australan Malcolm Willis, který dostal pokutu ve výši 900 australských dolarů (více než 11.000 korun).
Potrestán byt za to, že sedl na svého koně Jacka pod vlivem alkoholu. O kuriózním případu dnes informoval australský tisk.
Dvaadvacetiletý Willis si v současnosti odpykává tříletý zákaz řízení za to, že ho policisté dopadli za volantem opilého. Proto měl pocit, že bude všechno v pořádku, když kilometr dlouhou vzdálenost k domu své sestry ujede na koni. Zastavili ho ale policisté, nechali mu dýchnout a obvinili ho z "řízení koně v opilosti".
"Bylo kolem mě snad deset policajtů, říkali, že si musím fouknout, a já měl pocit, že to je vtip," říká Willis, který netušil, že sednout na koně opilý se nesmí. "Překvapilo mě, jak vážně to brali. Jasně, musejí dělat svou práci, ale tohle bylo trochu přehnané," dodal.
Soudce, který o Willisově případu rozhodoval, uvedl, že tenhle druh přestupku je poměrně vzácný, ale velmi vážný. Za vsednutí na koně pod vlivem alkoholu jsou dokonce vyšší pokuty než za řízení vozu v opilosti. Maximální pokuta, jakou může dostat opilý automobilista, je 2100 australských dolarů (26.000 korun), zatímco za jízdu na koni v opilosti může soud udělit pokutu až 3000 australských dolarů (37.000 korun).