Karadžićův obhájce zdržuje vydání klienta do Haagu!

Radovan Karadžić - změna je život...
Autor: ČTK - 
26. července 2008
11:37

Právník Radovana Karadžiče v pátek před půlnocí podal odvolání proti rozhodnutí srbského soudu vydat jeho klienta do Haagu.

Odvolání podle listu poslal poštou, neupřesnil však, zda to udělal v Bělehradě nebo v jiném městě.

O půlnoci vypršela třídenní lhůta, do kdy se mohl právní zástupce bývalého prezidenta bosenské Republiky srbské proti úternímu rozhodnutí srbského soudu odvolat.

Svetozar Vujačić již předem avizoval, že k tomu využije nejzazší možný termín, tedy pátek. Hodlal to navíc udělat prostřednictvím pošty, aby se jeho podání k soudu dostalo až příští týden a aby tak Karadžičovo převezení do Haagu co nejvíce oddálil.

Radovan Karadžić, jeden z nejhledanějších uprchlíků na světě, spravedlnosti unikal 13 let. Minimálně poslední dva roky se vydával za léčitele alternativní medicíny Dragana Dačiče a maskován hustým vousem a dlouhými vlasy žil v Bělehradě. Dopaden byl podle srbské vlády v pondělí. Před trestním tribunálem se chce hájit sám. Bude-li odsouzen, hrozí mu až doživotní vězení.

(Více čtěte zde a zde).

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud