Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

Za tragédii mohou polští piloti, píše polský týdeník

Autor: INT, pf, pet - 
20. července 2011
15:11

Poláci prý neuměli zapnout automatického pilota a nesou tak odpovědnost za tragédii, při níž u Smolensku zahynulo 96 lidí včetně hlavy státu - Lecha Kaczyńského (†60).

Překvapivou informaci zveřejnila polská verze týdeníku Newsweek. List se přitom odvolává na spoluautora polské zprávy o tragédii.

„Piloti pár sekund před neštěstím zkoušeli zapnout zařízení pro automatický odlet na druhý okruh, tedy přerušení přistání. Problém byl ale v tom, že posádka předtím automat neaktivovala. Proto letadlo na zmáčknutí tlačítka odletu nereagovalo a následně se zřítilo,“ uvedl expert, který si přál zachovat anonymitu.

Týdeník také  napsal, že piloti letounu Tu-154 nemuseli znát podrobnosti zmíněného postupu. Člen polské vyšetřovací komise přišel také s tím, že se o něm mohli letci dozvědět při cvičení na simulátoru letů. „Školení se piloti u výrobce letadla v Rusku neúčastnili už několik let, protože to polská strana zrušila. Posádka neuměla na situaci reagovat – nevěděla, jak fungují některé přístroje letadla,“ řekl letecký expert Tomasz Hypka.

V článku s názvem Třetí pravda o Smolensku redaktoři polské mutace Newsweeku píší, že zařízení pro automatický odlet pracuje jen na moderních letištích vybavených systémem ILS. I když letiště ve Smolensku tímto systémem nedisponuje, podle zjištění komise by pokyn mohl i tak zafungovat, ovšem jen v případě, že by bylo zapnuto zařízení, díky němuž si samo letadlo určí letovou dráhu pro odlet.

bosta ( 21. července 2011 10:15 )

Souhlas.Ten klerikální národ vždy hledá problém jinde.To je typické pro věřící.Když se málem zabil Kubica,tak byla na vině naše Škodovka!Je to celé dost nebezpečné.Co to už v Evropě udělalo "zlé krve".Ten národ se musí ateizovat protože jinak neumí nic než kšeftovat a spoléhat na Boha.

honza51 ( 20. července 2011 18:38 )

To se ti tokecá u klávesnice PC . Je vidět, že jsi asi nezažil strach o existenci, když máš šéfa blbce , to potom tu chybu uděláš ani o ní nevíš. Ale podotýkám, NIKDO NEVÍ JAK TO BYLO!!!

honza51 ( 20. července 2011 17:41 )

mohli napsat, že ti piloti vůbec neuměli ovládat letoun , protože je to nikdo nenaučil a protože oni věděli jenom vzlétnout a pilota na přistání si s sebou nevzali. To jsou takové hlouposti, že to ani není možné, jak za tím stále hledají neschopnost pilotů , kteří létali s těmi "papaláši" pořád a naposled týden před kartastrofou tam letěl i pilot, který se pak v ten osudný den zabil. A náhoda je, že to byl zrovna pilot, kterého chtěl osobně prezident VYHODIT od letectva, protože už jednou odmítl splnit jeho hloupý požadavek . Nevíme jak to bylo, a ani se to už nedozvíme, ale co když se ten pilot bál znovu odporovat prezidentovi , který si myslel, že je "pupkem" světa a zrovna v ten osudný den se opozdil před odletem a pak to chtěl dohnat stůj co stůj.

e.44 ( 20. července 2011 16:39 )

ty pokrytecký Poláci nedaj pokoj. Většina lidí už na tu nabubřelost jejich papalášstva, která byla hlavní příčinou celé tragédie, pomalu zapoměla. A oni to stále trapně vytahují ve snaze hodit to celé na kohokoliv jiného, než na ty, co za to skutečně můžou. Serrou si tím do vlastního hnízda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud