V Číně zezelenalo moře: Místní se v hnusu koupou

Autor: bali - 
18. července 2011
23:06

Odvážní plavci, které nezastaví ani bahnem  páchnoucí mořské řasy, se objevili v provincii Šantung v Číně. Místní milovníci koupání prý tyto řasové lázně milují a nemocí se nebojí.

Do Číny se kvůli řasám sjelo hned několik tisíců lidí. Nekteří z nich si při koupání v moři snaží cestu skrz řasy prorazit, jiní v nich lenoší jako na lehátku. Turisté, pro které jsou řasy ohromnou atrakcí jsou nadmíru spokojeni, zatímco ekologové si rvou vlasy z hlavy.

Nad míra řas spotřebovává velké množství kyslíku a paralyzuje tím mořský život. K ekologům se přidávají i místní obyvatelé a rybáři, které trápí zápach a úbytek ryb, které hledají nové místa k přežití.

V roce 2007 už Čína s podobným problémem bojovala. Tenkrát kvůli letním olympijským hrám museli vojáci odvézt desítky tun řas. Letos je prý situace o mnoho vážnější.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

asmolikova ( 31. července 2011 10:43 )

Ach ta čeština - všichni v Blesku by měli povinně dělat zkoušku z českého jazyka. "Zaplavý" - proboha.......

olesja ( 19. července 2011 11:39 )

A už nebude žluté,ale zelené.

doktorsafranek ( 19. července 2011 11:09 )

občané Žebětína mi říkali, že opravdu jdu lidem příkladem, když se tam kouopu.. / Sinice byly tak 2-3 metry od břehu

mandat ( 19. července 2011 09:19 )

Bali se do nich suschi. Cela asie z nich vari ruzne pokrmy,nejoblibenejsi je polevka.

mandat ( 19. července 2011 09:18 )

Pouzivaji se v kosmetice a asiati je pouzivaji v kuchyni.V cem myslite,ze jsou zabalene japonske suschi????????????????????? Jsou to ususene a rozlisovane morske rasy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud