Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Manželka ministra: Dohnala pedofila k sebevraždě?

Stephanie zu Gutenberg jde tvrdě po krku pedofilům, ale nyní má kvůli tomu pořádný problém
Stephanie zu Gutenberg jde tvrdě po krku pedofilům, ale nyní má kvůli tomu pořádný problém  (Autor: youtube.com)
Autor: ap, josK - 
21. října 2010
18:54

Německem hýbe děsivá kauza. Manželka německého ministra vnitra Stephanie zu Gutenberg v televizním pořadu Tartot Internet vyhledává a k akci provokuje pedofily, kteří vyhledávají své oběti na internetu. Tentokrát však narazila. Pedofil, kterého odhalila, totiž zřejmě spáchal sebevraždu.

Jejím pradědem byl Otto von Bismarck. Ten Bismarck, který svou železnou vůlí dokázal sjednotit Německo. Její manžel je ministrem vnitra a pro Němce znamená tento pár tolik, co pro Američany rodina Kennedyových. Stephania zu Guttenberg  je zkrátka předurčena k velkým věcem. Teď si ale zavařila. Ve svém pořadu usvědčila z pedofilie muže, který následně zmizel. Příbuzní muže nyní Stephanii obviňují z toho, že muže dohnala k sebevraždě.

Ničeho nelituji

V televizním pořadu Tartot Internet, který běží na stanici RTL2, si zahrává s ohněm. Na internetových chatech se redaktoří vydávají za náctileté a odpovídají možným pedofilům. Jedenašedesátiletý vedoucí mládežnické skupiny, kterého také nachytali, je teď nezvěstný. Jeho rodina se bojí, že spáchal sebevraždu.

Pracoval pro katolickou charitu Caritas a měl prý moc rád děti. Ale zvráceným způsobem. A na to přišla novinářka Stephania zu Guttenberg. Policie ji nyní obviňuje, že svým pořadem chce suplovat zákon. Novinářka však odporuje: "Chráňte oběti, ne pachatele," vzkazuje policii.

Právník se zastřelil

Pořad je modelován podle amerického To Catch a Predator (Chytit predátora), který se však kvůli ještě horšímu důsledku přestal vysílat: Texaský právník, kterého filmaři odhalili jako pedofila, se přímo při natáčení zastřelil...

Kritici označují pořad za manipulující a obávají se pranýřování nevinných. Němečtí ministří tvrdí, že se televize jenom žene za vysokou sledovaností a chtějí ho zakázat. Stephania zu Guttenberg má však jasno: "Chráníme nevinné děti před zločinci. A budeme v tom pokračovat," odmítla úvahy o konci pořadu.

akrapaz ( 22. října 2010 16:20 )

už i to se stalo, že byli přistiženi politici, kteří navštěvovali stránky s touto tématikou. Frau Gutenberg dokonce takto kompromitovala i jednoho vychovatele, který pracoval s dětmi. Ten projevil zájem o domnělou 12-tiletou holku, se kterou si psal emaily, vyptával se jí, jestli již už má chlupatou a nakonec si s ní dal sraz v jedné kavárně. To všechno bylo natočené skrytou kamerou.

akrapaz ( 22. října 2010 16:13 )

stačí si zajít na stránku www.bild.de a nahoru napsat slovo Gutenberg a článek si tam můžeše najít.

akrapaz ( 22. října 2010 16:08 )

Tartot v němčině nic neznamená, ale Tatort - tedy místo činu a to se v článku chybně napsané objevilo několikrát.

cert ( 22. října 2010 15:25 )

Pokud politikům vadí, že jde televizi pouze o sledovanost, mají možnost změnit zákony ať umožní policii provádět tyto provokace a zřídí speciální policejní útvar, který se bude čištěním společnosti tímto způsobem zabývat bez televizních kamer. Obávám se však, že politikové se bojí něčeho jiného. Že by v síti mohl uvíznout některý jejich kamarád, spolustraník, nebo dokonce oni sami.

mirunkas ( 22. října 2010 09:32 )

šikovná dcérečka

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud