Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Žena sokyni přeřezala šňůry od padáku, ta se zabila

Autor: INT, šim - 
25. září 2010
14:42

Zhrzená žena Els Clottemans (26) se rozhodla zabít svou sokyni v lásce proto, že u muže, kterého obě milovaly, měla ona přednost. Ženě přeřezala lana na padáku. Els Van Doren (†38) nic netušila, proto beze strachu podnikla seskok. Oba padáky, hlavní i záložní, však selhaly. Els Van Doren dopadla do zahrady rodinného domu. Na místě byla mrtvá. Případ se nyní dostal na stůl belgického soudu.

Tragická událost se odehrála 18. listopadu před čtyřmi lety. Celou ji navíc zaznamenala malá kamera, kterou měla Doren připevněnou na helmě. Záznam končí v momentě dopadu jejího těla do zahrady domu ve východobelgickém městě Opglabbeek. Informovalo o tom na svých stránkách BBC.

Co ženu k tak brutálnímu činu vedlo? Žárlivost! Týden před vraždou všichni tři, Els Clottemans, Els Van Doren a Marcel Somers strávili společně noc v jedné ložnici. Zatímco muž spal v posteli s Doren, Els Clottemans přespala na matraci na zemi.

30 vteřin a nůžky

Podle svědků, jenž u soudu vypovídali, Somers měl zájem o Els Van Doren, matku dvou dětí. Els Clottemans se chtěl naopak zbavit. Nezájem muže, kterého milovala, ale Clottemans neunesla. Proto svou sokyni zabila. Stačilo jí k tomu 30 vteřin a nůžky. Vzala padák Els Van Doren a přestříhala všechny šňůry.

Obě ženy společně s Marelem Somersem a ještě jedním mužem plánovali společný seskok. Když je letadlo vyneslo do výšky 4 kilometrů, všichni čtyři vyskočili. Původně měli vytvořit všichni formaci a letět spolu, vražedkyně se od nich ale oddělila. Když se pak pustili i tři zbylí – ve výšce jednoho kilometru, aby otevřeli své padáky, ten, který měla na zádech Els Van Doren, selhal. Neotevřel se ani záložní. Žena dopadla na zem, na zahradu rodinného domu.

„Els se zoufale snažila udělat cokoli, aby se jí otevřel padák,“ vypověděl Luc Deijger, který pilotoval letadlo, z něhož všichni čtyři vyskočili k osudnému seskoku. „Pokoušela se otevřít záložní padák. Ale neotevřel se. To se nestává,“ popsal pilot.

Els Clottemans vraždu pečlivě plánovala. Dokonce ještě před svým činem několikrát sokyni vyhrožovala telefonem a anonymními dopisy. Během soudu žena, která pracovala jako učitelka v základní škole, neprojevovala žádné známky emocí.

Rozsudek nad ženou by soud měl vynést v říjnu.

Články odjinud