Matka kvůli PC hře zanedbávala tři děti

Hra existuje i ve stolní podobě. Britská matka se na ní stala závislou.
Autor: INT, mivr, šimk - 
13. září 2010
11:42

Jak nebezpečná může být závislost na počítačových hrách, předvedla třiatřicetiletá matka z britského města Kent. Půl roku zanedbávala péči o své tři děti a dokonce nechala zemřít hlady své dva psy!

Matka zanedbávala péči o své tři děti a nechala dva psy umřít hlady, protože byla posedlá hraním počítačové hry. Žena hrála na internetu několik měsíců téměř v kuse hru Small World, ve které se objevují čarodějové, obři, skřeti a trpaslíci.

Její děti se mezitím stravovaly studenými fazolemi, které vyškrabovaly prsty přímo z plechovek. A mrtvoly psů se dva měsíce válely v jídelně. Polici informoval soused ženy.

V domě byla vrstva prachu, odpadky se hromadily všude po podlaze. Takový hrůzný pohled se naskytl policistům, kteří do domu ženy posedlé počítačovou hrou přijeli na základě upozornění jejího souseda. Děti ve věku devět, deset a třináct let byly zanedbávány půl roku.

Spala už jen dvě hodiny denně

Když přijeli strážníci, zděsili se nepořádku, který uviděli. Když chtěli vstoupit do jídelny, žena je nechtěla pustit. Na otázku proč jim odpověděla: "Dobře, jsou tam moji psi. Jsou mrtví. Zabila jsem je. Pravděpodobně zemřeli proto, že jsem jim nedávala najíst, protože jsem pořád hrála počítačové hry."

Žena loni na Facebooku obdržela pozvánku do hry Small World a stala se na ní úplně závislou. Na konci roku 2009 hrála zhruba hodinu denně, ale od letošního srpna se stala úplně posedlou.

Nakonec spala už jen dvě hodiny denně. Stále dávala najíst dětem a vypravovala je do školy, ale na zbytek už nemyslela. Pak se stala hodně závislou a kupovala jen jídlo, které se nemuselo vařit.

Odvolávání na smrt manžela

Ženin právník Allan Compton u soudu vysvětloval, že žena propadla virtuálnímu světu poté, co její manžel dostal infarkt a zemřel. Uzavřela se před světem. To už se ale stalo před několika lety.

Děti jí vzaly úřady, ale matka doufá, že je brzy dostane zpět. Žena byla odsouzena k půl roku vězení s odkladem dva roky. Ještě dostala pětasedmdesát hodin veřejně prospěšných prací a má zakázáno chovat jakákoli zvířata.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud