Obchod se smrtí: Kdo kšeftoval se záběry obětí?

Neúcta. Tak by se dal vyjádřit postup slovenských médií, která zveřejnila fotografie po pondělním slovenském masakru. Střelec Ľubomír Harman (†48) zabil sedm lidí a patnáct jich zranil. Jak se dostali hrůzostrašné fotografie na veřejnost?
Slovenský deník Nový čas na svých internetových stránkách informuje o tom, že ministr vnitra Daniel Lipšic považuje zveřejnění fotografií za hrubou neúctu k obětem a pozůstalým. Řekl, že "před publikováním podobných záběrů by měly média vždy zvážit etická kritéria. Podle bližších zjištěních nepocházejí fotografie z vyšetřovacího spisu, případ se i nadále prošetřuje."
Podobně se vyjádřil i bratislavský krajský policejní ředitel Csabu Faragóa. "Uveřejnění těchto záběrů je nehumání a nelidské," řekl. A dodal, že "pokud by se prokázalo, že jich novinám poskytl policista, budou přijata náležitá opatření,". Otázkou podle něj také zůstává, zda byly snímky vyrobené později než na místo přišli kriminalisté. Mohlo totiž dojít k znehodnocení důkazů.
Obyvatelé jsou zděšeni
Obyvatelé Devínskej Novej Vsi mají na situaci různé názory. "Strašné, to si mají schovat kriminalisté, toto by mohly vidět děti," řekla žena, která procházela okolo stěny paneláku, na kterém visí fotografie obětí. Jiná kolemjdoucí si myslí něco jiného:"Možná proto to patří do novin, aby další lidi nedělali takovéhle věci."
Příbuzní obětí byli ze zveřejněných záběrů zděšení. "To je strašné, jak můžou něco takového udělat?" s pláčem se ptala vnučka jedné ze zavražděných Maria. Se stížností se chce obrátit na policii.
Jak mohly snímky vzniknout
Po střelbě zůstaly v bytě na zemi jen nehybná těla. Dveře na chodbu byly otevřené, Harman vyběhl na ulici. Přístup do bytu měl tak kdokoli ze sousedů v domě. Záběry mohli pořídit i policisté nebo kriminalisté, kteří byli na místě jako první. Nebo také přivolaní záchranáři, soudní lékaři či členové pohřební služby.
krajský policejní ředitel? a domluví se vůbec? ta blava je už asi v uhrech, néé?