Čtyři mrtví Češi v Dánsku: Alkohol

Jiří (†42) vezl ještě tři Čechy a Dána. Havárii ve zničeném voze nikdo nepřežil.
Autor: Jan Krajíček - 
3. 8. 2010
06:16

Tři mladí Češi, kteří přišli v sobotu ráno při tragické nehodě u Kodaně o život, vůbec nemuseli zahynout. Potkali však Jiřího (†32), který je do Dánska pozval. Jiří pak svou zběsilou jízdou, která skončila drtivým nárazem auta do svodidel, připravil o život Katku (†24), Kubu (†22) a Edu (†23). Podle své sestřenice navíc Jiří často řídil opilý...

V souvislosti s jednou s nejhorších nehod v Dánsku za poslední roky hovoří místní média o alkoholu u řidiče. Jak se podařilo Blesku zjistit, Jiří nebyl na za volantem žádné neviňátko. „Jura byl hezký kluk, machýrek,“ svěřila se jeho sestřenice Anna (27).

I ona potvrzuje podezření, že Jiří (†32) řídil opilý. „Klidně se napil a jezdil. Dělal to tak normálně,“ nepřekvapila sestřenici zpráva o nehodě. „Určitě za tím byl alkohol,“ dodala.

Jiří pocházel z okolí Českého Těšína. Do Dánska se odstěhoval před sedmi lety, odjel tam hrát fotbal. Ještě v Česku měl přitom automobilovou nehodu! „Po těžké nehodě měl propadlé břicho. Asi před půl rokem přijel do Karlových Varů na plastickou operaci. Letmo jsem ho viděla,“ vzpomíná Anna.

Místo fotbalu brigáda ve stavební firmě

Jiří si v Dánsku vydělával fotbalem a našel si tam přítelkyni. „Henrieta byla z lepší společnosti, měla dům a Jiří u ní bydlel,“ dodala Anna. Jiří si změnil příjmení a s Henrietou rozjížděli stavební firmu. Právě pro tuto firmu pracovali mladí Češi, které Jiří do Dánska pozval za fotbalem. Zatím se však nehrálo, a tak Češi pracovali jako brigádníci.

Když dostali v pátek výplatu, Jiří mladou trojici odvezl za dánským fotbalovým manažerem (†48). Když se pak v sobotu nad ránem všichni vraceli domů, Jiří se zachoval jako obvykle. Opilý sedl za volant a na dálnici předváděl své schopnosti závodníka. Už tolikrát mu to prošlo. Tentokrát však ne…

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

negative ( 12. srpna 2010 16:12 )

musím Vám sdělit, že Jirka byl dnes pochován, tak Jiříku, užij si toho nebeského života nezapomenu na tvůj úsměv a hlas, kterým jsi ke mě promlouval

daxa1 ( 11. srpna 2010 23:05 )

Jsem ráda že zde čtu alespon pár reakcí co nejsou zlé a odsuzující.Jirku jsem znala dlouho a docela dobře.Byla chyba že si sedli do auta toho rána.Bohužel za tuto chybu zaplatili tu nejkrutější pokutou.SMRTÍ! Navždy zůstane v mých vzpomínkách jako fajn kluk s krásným úsměvem co uměl potěšit.

negative ( 9. srpna 2010 15:49 )

byl to bezvadný člověk,měl srdíčko na pravém místě, škoda, že nás takhle opustil, děkuji Vám za to, že se ho konečně někdo zastane, vím, že to co se stalo je neomluvitelné ale to už se bohužel vrátit nedá. Takhle samo o sobě je to velká tragédie a ještě na něj házet špínu, no to už je moc. Nechápu jak někdo může ještě takhle si vymýšlet bláboly.........Měla jsem štěstí, že jsem ho mohla poznat, sice krátce, ale nikdy na něj nezapomenu.....měj se tam krásně tam nahoře a

soma ( 5. srpna 2010 12:39 )

Nikdy nezapomenu ....... zůstanete vždy v mých vzpomínkách.....

roval ( 3. srpna 2010 21:24 )

Také se mi nelíbí věty, které jejich smrt zlehčují nebo je dokonce odsuzují. Chápu i vás jako jejich kamaráda, nicméně... ufoni je nehonili.

Zobrazit celou diskusi
Další videa