Mečiar končí: Z vrcholu až na dno

Vladimír Mečiar ve vysoké politice končí
Autor: hof, jos - 
13. června 2010
17:58

Dvacet let spoluurčoval Vladimír Mečiar (67) slovenskou politiku, teď se zřejmě definitivně stahuje do ústraní.

Voliči jeho LS-HZDS poslali ke dnu, získala jen 4,3 % hlasů. "Je to konec mečiarismu," komentovala výsledek Iveta Radičová ze SDKU-DS.

Jak dopadly volby na Slovensku?Jak dopadly volby na Slovensku? | Slovenský statistický úřad

Mečiarova strana přitom v letech v letech 1992 až 2002 volby do slovenské Národní rady vyhrávala, šest let byl Mečiar premiérem. V roce 1992 dokonce jednal za slovenskou stranu s Václavem Klausem o rozdělení československé federace.

Mečiarův vliv začal klesat po volbách na podzim 1998, které sice vyhrál, ale vládu nesestavil. Dvakrát neúspěšně kandidoval na prezidenta. V poslední době Mečiara také sužují zdravotní problémy. V lednu 2007 mu lékaři voperovali čtyřnásobný by-pass, o rok dříve byl hospitalizován s vážným zápalem plic.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kinki ( 14. června 2010 18:10 )

neurazaj,hej? Tou onucou si tu Ty a ani si to neuvedomujes. Pozrite sa diskuteri,takto pise Ficova predajna ritolezka za jedno postavene ihrisko pre decko. Viac komentarov k tomu netreba,nech si o nej svoj usudok urobi kazdy sam.

gevi ( 14. června 2010 14:06 )

Komplexy nemám, ale nebudu zastírat, že jako absovent (na štábu) jsem nebyl přímo těmi národnostními třenicemi postižený. Ale vím, jak jistý desátník z Košic vedl silnou slovenskou partu vyloženě na národnostním základě. Nijak se netajili tím, že stejně budou jednou mít vlastní stát. Stejně tak tam jasně byly vidět problémy mezi Slováky a Maďary, které už tehdy byly zřejmé. Taky já říkám: Mělo být referendum. Ale nejsem si jistý, že by dopadlo jinak.

evita5555 ( 14. června 2010 12:07 )

Ešte neplač, tie 4 strany, ktoré sa budú pokúšať utvoriť vládu vôbec nemusia uspieť, lebo ich záujmy sú tak priepastne rozličné, že by som sa veľmi čudovala, keby sa im to podarilo. Jedna zo strán chce zakázať potraty, chce, aby lekári nemuseli potraty robiť, ak nechcú a chce zmluvu s Vatikánom nevýhodnú pre Slovensko a neznáša homosexuálov.Kvôli týmto veciam rozbila poslednú Dzurindovu vládu. Druhá strana práve podporuje homosexuálov, má ich niekoľko vo svojej členskej základni a presadzujú dokonca ich svadby a presadzuje používanie marihuany a je to v zásade virtuálna strana. Tretia strana má voličskú základňu medzi Maďarmi, ide jej o to, aby boli maďari v parlamente a chce presadzovať ich záujmy. A má najrozumnejšieho predsedu. A štvrtá strana má jediný záujem, aby mala predsedu vlády a zostala kvôli imunite v parlamente. Za líderku si zvolili Radičovú, ale táto strana s ňou narába ako s onucou a je možné, že bola len na jedno použitie, lebo všetci ostatní mali toľko masla na hlave, že hrozilo, že skončia ako Mečiar.Je na nich podaných niekoľko trestných oznámení, že si ulievali zo spoločného do švajčiarskych bánk. No a títo sa chcú spojiť.

odol ( 14. června 2010 12:06 )

No vidíš.A práve na takychto imbeciloch ako si ty strokotala republika. Ser v rychlosti blesku, dbej lesku a neoser desku!!!

anelam ( 14. června 2010 11:53 )

že rozdělení republiky si skoro nikdo nepřál-jen ti kdo v tom viděli prospěch jen pro sebe Němci bořili zeď a sjednotili se a naši blbci nás rozdělili Všichni takoví co to způsobyli by ve vládě už po těch letech neměli vůbec být!Ale lidi jsou nepoučitelní ,nadávají a přitom volí stále stejně blbě

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud