Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Nová islandská premiérka je lesbička

Autor: pes - 
30. ledna 2009
11:03

Diskuze: Na Islandu padla kvůli finanční krizi vláda. Novou předsedkyní vlády se stala bývalá ministyně sociálních věcí Jóhanna Sigurdardóttirová (66). Je tak první lesbickou premiérkou na světě.

Svět se ještě úplně nevyrovnal se vstupem žen do vysoké politiky a na Islandu už boří další společenské předskudky. Nejen že je v čele islandské vlády žena, ale dokonce je to lesbička!

Britský deník The Times, označil volbu Sigurdardóttirové do premiérského křesla za historický mezník pro gay a lesbické komunity. Nová premiérka se svojí homosexualitou netají. Prý několik let žije s novinářkou a dramatičkou Joninou Leosdottirovou, se kterou v roce 2002 uzavřely registrované partnerství. Z prvního manželství má prý také dva syny.

Podle serveru Lidovky.cz si ale z její sexuální orientace na Islandu nic nedělají. Prý patří mezi nejoblíbenější političky a její intimní život Islanďany nezajímá víc, než kdyby žila s mužem.

Bývalý premiér Geir Haarder musel odstoupit kvůli protestům, které vyvolala finanční krize.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

islandanka ( 30. ledna 2009 13:29 )

žiju tu už nějakou dobu, a podobného článku/informace jsem si tu nikde nevšimla. čím to asi bude? ano, opravdu je to tady každému jedno...

vera51 ( 30. ledna 2009 12:35 )

A co je mi do toho jestli je lesba nebo ne, co je komu do toho????

Zobrazit celou diskusi