Od 1. 9. si smažte 3 body!

Třetího lumpa chytli v tomto autě
Autor: ČTK - 
1. září 2008
07:48

Motoristé, kteří absolvují speciální kurz pro řidiče, si mohou od pondělí 1. 9. nechat na příslušném obecním úřadě odmazat tři trestné body.

Začala totiž platit nová úprava vyhlášky o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel, která to umožňuje. Novinářům to již dříve řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Zatím jediný výcvikový areál v České republice, který splňuje požadavky ministerstva dopravy, patří společnosti Autodrom Most a nachází se v sousedství mosteckého automobilového závodního okruhu.

Do 25. srpna se podle ředitele společnosti Pavla Hanky do kurzu přihlásilo zhruba 100 zájemců. Řidiče budou školit instruktoři firmy HCT. Každý zájemce stráví v průběhu kurzu 3,5 hodiny v učebně, kde si osvojí teorii včetně dopravní psychologie, a další tři hodiny praktickým výcvikem na polygonu. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží řidič potvrzení, na jehož základě může požádat o výmaz trestních bodů. Splní-li všechny podmínky, musí mu úřad ze zákona vyhovět.

Příslušný obecní úřad smí každému řidiči odmazat tři body ročně. Řidič však nesmí mít na kontě více než deset a žádný s přestupků, kterých se dopustil, nesmí být trestán šesti a více body. Kurz lze absolvovat s jakýmkoli vozidlem splňujícím podmínky pro provoz na pozemních komunikacích, firma automobil za 1420 korun včetně pojištění i zapůjčí. Výcvik vyjde na 8300 korun, první se v Mostě Podle Hanky uskuteční 5. září.

Hanka již dříve popřel, že by společnosti Autodrom a HCT byly podmínkami ministerstva zvýhodněny. Ministerstvo podle něj nastavilo požadavky na výcvikové středisko běžné v Evropě, které jiné zařízení v současné době nesplňuje.

(Více o novele zákona, díky které můžete smazat 3 body, čtěte zde!)

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud