Tanvald obsadí policie, bojí se extremistů

Ilustrační foto  (Autor: Libor Jakubec)
Autor: oce, lmk - 
6. ledna 2012
07:42

V severočeském Tanvaldu se budou zřejmě zítra konat policejní manévry. Panují tu totiž obavy, že může dojít ke střetům extremistů s místními Romy. Ti plánují pietní pochod městem po pohřbu Ladislava Tatára (†22). Romského mladíka o silvestrovské noci zastřelil údajně v sebeobraně důchodce (63) a postřelil ještě jeho bratra (24). Incident vyvolal v Tanvaldu velké vášně.

„Nemůžeme vyloučit, že některé extremistické skupiny využijí situace a budou se chtít zviditelnit,“ řekl včera náměstek krajského policejního ředitele Ondřej Musil. Starosta města Petr Polák varuje, aby se z Tanvaldu nestalo druhé Šluknovsko.

„Za minulé dva tři roky se do města přistěhovala celá řada romských rodin. Jejich chování vnáší do společnosti prvky nesnášenlivosti,“ uvedl starosta.

Policie mladíkovu smrt stále vyšetřuje, zatím nebyl nikdo obviněn.Podle krajské státní zástupkyně Lenky Bradáčové mohlo jít o vraždu, ale i o nutnou sebeobranu. „Rasový motiv tam ale v žádném případě nebyl. Ani na jedné straně,“ dodala Bradáčová. Demonstrace proti kriminalitě Romů otřásaly na podzim nedalekým Šluknovskem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rezacek ( 9. ledna 2012 10:17 )

SLÁDEK NA HRAD !!!!

rezacek ( 9. ledna 2012 10:17 )

Proč není diskuse k pohřbu toho cígoše? Chtěl jsem napsat, že to omdlévání je jen mediálnéí šaškárna a divadýlko a že místo Alpou bych ji křísil bejzbólkou. Ale nemohu to napsat - nemám kam.

rendyx111 ( 8. ledna 2012 00:22 )

 Býval na kriminálce,ty dva grázlovéuž dřív měli několi průserů,naposled ten gauner c je nem,odseděl 8 metrů za oupeřný přepadení...trapný,mediální bublina,2 rázlové šli krást...odpad a vůbec tam nebylo 200 lidí,to možná tk se všema štábama s v a z osttních hoven

keep.smiling ( 7. ledna 2012 19:18 )

bývalý policista...

keep.smiling ( 7. ledna 2012 19:18 )

údajně to byl - ten střelec, policista. Víte to někdo, jestli to je pravda?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud