Medvědice Cora narozené mládě sežrala!

Autor: op - 
15. 11. 2011
18:44

Aktualizováno: Celá brněnská zoo s napětím čekala, kdy medvědice Cora porodí mláďata. V úterý před čtvrtou hodinou se všichni dočkali. První medvídek, který vážil pouze půl kilogramu a měřil asi 20 centimetrů, ale bohužel nebyl životaschopný. Samice ho asi za hodinu sežrala. O několik hodin porodila další dvě mláďata. Jedno z nich jeví známky života.

Cora se do porodního uchýlila koncem minulého týdne, nepřetržitě ji tam sledují kamery, které můžete vidět na webu zoobrno.cz. "Mládě přišlo na svět v 15:50. Na online přenosu bylo vidět, jak Cora mládě olizuje. Podle záznamů kamer z porodního boxu však medvídě nebylo životaschopné. Samice ho zhruba za hodinu od porodu sežrala." řekla smutnou zprávu mluvčí zoologické zahrady Lucie Kapounová.

Večer se ale stalo to, v co chovatelé doufali. Krátce po osmé hodině večer medvědice Cora vrhla další dvě medvíďata. Jestli jsou živá, zatím nejde poznat. "Nemůžu to stoprocentně potvrdit, ale zatím to vypadá, že minimálně jedno z medvíďat žije. Cora ho olizuje, druhé zahrabala do slámy," řekla Blesk.cz mluvčí zoo Lucie Kapounová.

„Koncem minulého týdne přestala žrát a uchýlila se do porodního boxu. Je vcelku klidná, leží, občas přejde, napije se vody,“ popsal chování třináctileté samice těsně před porodem ředitel zahrady Martin Hovorka.

„Přenos začal v pondělí, kdy jsme za jediný den napočítali 3700 diváků,“ uvedla mluvčí zoo Lucie Kapounová.

Jakmile se po úspěšném porodu ozve z porodního boxu zvuk startovaného traktoru, je to podle Hovorky znamení, že medvídci začali sát mateřské mléko. V té chvíli je vyhráno.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

alumno ( 15. listopadu 2011 22:30 )

ten prcek se vůbec nehýbe, podle mě taky nežije

jahodovyknedlik ( 15. listopadu 2011 21:40 )

Ty jsi zoolog jako stehno. V přírodě matka neživotaschopné mládě sežere, aby zahladila stopy a eliminovala nebezpečí. Btw medvídě, 6. pád medvíděti.

marie60 ( 15. listopadu 2011 21:10 )

http://zpravy.idnes.cz/medvedice-cora-prvni-mlade-po-porodu-sezrala-druhe-zahriva-pod-tlapou-1kf-/do maci.aspx?c=A111115_170826_brno-zpravy_brm

alumno ( 15. listopadu 2011 20:24 )

Tak porodila další dvě mláďata, ale nevypadá to s nimi valně.

alumno ( 15. listopadu 2011 20:10 )

ježiš anebo vyhrabala zbytky tělíčka toho prvního mláďátka a dojídá ho - každopádně mi z toho není dobře...

Zobrazit celou diskusi
Další videa