Tak chutná RegioJet! Jídlo a výkaly dělilo půl metru
Na první pohled to vypadá hodně nechutně! Krabice s jídlem položené na zemi, vedle muž vypouštějící výkaly. Snímky nových žlutých vlaků RegioJet poslal Blesku jeden z jeho čtenářů. Tvrdí, že je pořídil, když zaměstnanci doplňovali do vagonů občerstvení a současně do fekálního vozu odsávali obsah toalet. Jídlo a vypouštěcí hadice jsou v tu chvíli od sebe jen asi půl metru. RegioJet se ale brání: Jídlo prý bylo určeno k likvidaci.
Fotografie, které Blesk obdržel, jsou z konce září. „Zachytil jsem je z lávky nad smíchovským nádražím. Potraviny ležely na zemi a vedle stál chlapík, který vypouštěl z toalet vlaku výkaly,“ napsal do redakce rozhořčený čtenář.
RegioJet to ale kategoricky odmítá. Občerstvení na snímcích podle mluvčího Aleše Ondrůje není pro strávníky ve vlaku, ale patří do odpadu. „Jde o den staré jídlo. Oběh občerstvení je pouze 24 hodin, takže ho pracovníci vykládali a mířilo k likvidaci. Potraviny určené do vlaků jsou v kontejnerech, nikoli takto otevřené,“ řekl Blesku.
Bůhví, kdo má pravdu
Ze snímků se nedá poznat, zda má pravdu čtenář, nebo mluvčí Ondrůj. Podle toho se někdo snaží RegioJet coby novou firmu na železnici cíleně poškodit. „Chvíli poté, co jste mi snímky ukázala, sem přišli kontroloři z hygieny. Neshledali žádné pochybení,“ řekl Ondrůj. Hygienici se nicméně budou ještě zabývat i tím, jak to skutečně bylo při pořízení snímků na konci září.
Žluté vlaky RegioJetu, které spadají pod společnost Radima Jančury Student Agency, vyjely oficiálně na koleje 26. září. Cestující v nich mohou koupit občerstvení za ceny, které jsou nižší než pořizovací náklady.