Pirát silnic zmlátil autobusáka, ten bojuje o život

Ke známým českým pirátům silnic přibyl v úterý další řidič, jehož jméno je zatím neznámé. Předjížděl autobus v nepřehledné zatáčce, zavadil o něj a poté jeho šoféra zbil tak, že muž skončil s vážným poraněním hlavy v nemocnici. Vedle Laciny, Trpišovského a Vavřince má teď Česko dalšího piráta - šílence od Domažlic.
Nehoda se stala v úterý odpoledne na silnici mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi. Netrpělivý řidič škody oktávie (36) se snažil předjet linkový autobus. Vybral si ale nepřehledný úsek, kde je předjíždění kvůli špatné přehlednosti zakázané a obě vozidla o sebe v místě zúžení silnice "štrejchla."
"Řidiči se na místě domluvili, že sjedou do města na autobusové nádraží, kde to vyřídí,“ popisuje Jan Šup, vedoucí domažlické pobočky ČSAD pro deník Právo. Právě tam pak došlo k celému incidentu. Kromě obou účastníků ale nikdo přesně neví, co se vlastně stalo. Svědek už pak jen popsal, že řidič autobusu (63) z místa odcházel s opuchlým obličejem a zkrvavenou tváří.
Agresivní silniční pirát navíc autobusákovi rozbil mobil o zeď, takže policii a záchranku museli zavolat přihlížející. Sanitka zbitého šoféra se zraněním hlavy odvezla do místní nemocnice. Jeho stav se ale po pár hodinách vážně zhoršil. "Pacienta ve středu ráno převezl vrtulník do nemocnice v Plzni. Důvodem bylo podezření na krvácení do mozku," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.
Řidič "oktávky" z nádraží ujel, policisté ho však s pomocí poznamenané SPZky brzy dopadli. Muž ale popírá, že by šoféra autobusu fyzicky napadl, podle informací deníku Právo přiznává pouze to, že se pohádali. Důvodem podle něho bylo, že mu autobusák úmyslně bránil v předjíždění.
Policisté nyní případ vyšetřují. Pokud se podezření prokáže, hrozí agresivnímu pirátovi silnici obvinění z těžkého ublížení na zdraví a trest 3 - 10 let odnětí svobody.
Proč by ho vylučovali? Vždyť přece v ODS jsou samí takoví lidé, žejo. Vyloučili by ho z ČSSD, tam je morální výkvět národa.