Na Šumavě spadlo letadlo, dva lidé zraněni!

Ilustrační foto. Na Šumavě se zřítil ultralight. Dva lidé jsou popáleni.
Ilustrační foto. Na Šumavě se zřítil ultralight. Dva lidé jsou popáleni.  (Autor: profimedia.cz)
Autor: Vlaďka Hradská, evakk - 
16. července 2011
12:41

Ultraligth s pilotem a dalším cestujícím na palubě se zřítil dnes v 10 hod 41 minut u Nové Pece na Šumavě. Zraněné vytáhli z trosek svědci ještě před příjezdem záchranářů. Posádka malého letadla utrpěla popáleniny na více než 60 procentech těla.

Letadlo podle všeho spadlo nebo zavadilo při pádu o strom a začalo hořet mezi Novou Pecí a obcí Bělá. „Na místě jsou hasiči z Nové Pece, Volar a Prachatic, záchranáři i policie,“ řekla Blesk.cz mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Posádku tvořili dva muži ve věku kolem 35 let. Jeden byl transportován rovnou do pražské Fakultní nemocnice Vinohrady, druhý také v kritickém stavu byl prozatím převezen do nemocnice v Českých Budějovicích. Podle prvních informací jsou obě zranění velmi závažná, došlo i k resuscitaci jedné osoby.

„Vzhledem k popáleninám obou členů posádky jsme si vyžádali asistenci vrtulníku letecké záchranné služby z Prahy, která oba přepravila na specializované pracoviště,“ dodal šéf jihočeských záchranářů Marek Slabý.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi