Jáchyme dívej: Tenhle kluk je oporou florbalového týmu!

Autor: Jitka Stefanidesová, evakk - 
23. května 2011
06:22

Dělí je tři sta kilometrů, nikdy se neviděli, přesto bychom jen stěží hledali dvojici, kterou osud takto pomyslně spojil. Řeč je o hráčích florbalu Patriku Brůnovi (18) z Havířova a synovi exprimátora Pavla Béma Jáchymovi (20). Oba kluci totiž přišli o předloktí. A co víc! Nechtějí žádné úlevy a ze svých sportovních aktivit ani kvůli handicapu neslevují!

Patrik přišel o dlaň levé ruky ještě jako dítě. „Bylo mi pět let. Při zabijačce jsem strčil ruku do mlýnku na maso,“ popsal nešťastnou událost. To ho ale od jeho životní vášně – florbalu, neodradilo. „Florbal hraji šest let. Můj handicap mě v tom nijak neomezuje. Nepotřebuji ani žádnou speciální hokejku, ani nevím o tom, že by nějaká existovala,“ řekl a jedním dechem dodal, že kluci z týmu ho berou jako kohokoliv jiného. „Žádné úlevy nepotřebuji a ani nechci.“ Patrik hraje v základní pětce na levém křídle a pro tým Fbk Horní Suchá znamená velkou oporu. O podobném osudu, jež potkal i Jáchyma, se dozvěděl prostřednictvím Blesku. „Všechno chce strašně moc vůle. Když se ale chce, všechno jde,“ řekl Blesku.

O tom, že existuje celá škála protéz, Patrik ví, ale žádnou nechce. „Měl jsem kdysi protézu. Dělal se mi na ruce ekzém, a když jsem ji nenosil, zvládl jsem vše lépe. Takže do budoucna žádnou nechci,“ uzavřel.

Jašek se vrátí

Bém junior má po náročném zákroku, kdy mu lékaři amputovali předloktí, sotva pár týdnů. I tak oplácí všem svým kamarádům podporu, kterou mu v nejtěžších chvílích života poskytli, zatím však jen pasivním fanděním na tribuně. Podle sekretáře pražského florbalového klubu SSK Future Tomáše Velechovského, za který Jáchym přezdívaný Jašek hrál, by se klidně mohl do hry vrátit. „I když by to bylo samozřejmě složitější, návrat zpět do brány by možný určitě byl,“ řekl Velechovský a dodal, že Jáchym pravidelně chodí své kamarády podporovat a fandit jim. „Oni jsou mu také podporou. Stojí zkrátka při něm,“ dodal sekretář.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

blackpepper ( 19. srpna 2011 18:17 )

Z těch pár tisíc, co bereš, toho stejně moc nezaplatíš. Jáchym na mně tedy nepůsobí jako gauner. Taky udělal blbost, to se stává i mnohem starším lidem, než je on. Potrestal se sám až až, bohužel. Přeju mu, ať se mu daří dobře a ať si z pitomců nic nedělá.

jesie ( 23. května 2011 19:06 )

Když někomu přeješ takovou věc, lehce se ti může stát, že se to otočí proti tobě. Kdo jinému jámu....Tohle může napsat jenom hlupák, ať už se to stalo jak chtělo.

qwertina ( 23. května 2011 17:29 )

monza ( 23. května 2011 12:43 )

Z toho co jsi tady nasmolil ,vyplívá,že nejsi ten "slušný".ale neslušný,navíc hlupák!

rezacek ( 23. května 2011 09:36 )

Jeden jako dítě z dětské nerozvážnosti strčil ruku, kam neměl. Druhý, dospělý, arogantní blb, zlatá mládež, syn zloděje a gaunera, z rozvernosti ničil veřejnou památku. A socha ho potrestala. Prvého je mi líto, domu druhému to docela i přeji. Akorát by fotr měl zaplatit náklady na léčení - proč to máme oplatit my slušní?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud