Bém o zmrzačeném synovi: Věřím, že lékaři dělali, co mohli!

Autor: Jitka Stefanidesová, mivrk - 
8. dubna 2011
05:01

Exprimátor Prahy Pavel Bém, jehož synovi Jáchymovi (20) museli v pondělí amputovat předloktí pravé ruky, prožívá nejhorší období ve svém životě. Pár dní po neúspěšné operaci se navíc objevily spekulace, zda chlapce neměli převézt na specializované oddělení plastické chirurgie vinohradské nemocnice hned poté, co spadl z kašny. Bém se ale doktorů zastal! Věří, že dělali, co mohli.

Blesk, který informaci přinesl jako první, ve čtvrtek mluvil s otcem Jáchyma, exprimátorem Prahy Pavlem Bémem. Ten se ze všeho jen těžce vzpamatovává. „Dospělej to nějak přežije, ale když máte dítě… Jáchym je tak mladej kluk. Neměl štěstí, byl to osud. Pro celou rodinu je to obrovská tragédie, kterou si dokáže představit jen ten, který si podobnou věcí prošel,“ řekl Bém.

Čekají ho rehabilitace

V lékařských kruzích se teď vedou debaty o tom, zda by Jáchym měl větší šanci na uzdravení ve vinohradské nemocnici? Sem ho převezli z nemocnice ve Střešovicích asi deset dní po pádu z kašny. „Vím o tom, že debaty a hlavně pochybnosti mezi doktory po neúspěšné operaci existují,“ popsal zdroj, který se v nemocničním prostředí pohybuje.

Pavel Bém se ale doktorů zastal: „Jako lékař vím, že pro syna dělali všichni maximum. Bez výjimky!“ Jáchym přišel o část pravé ruky, levou se lékařům podařilo zachránit. Do jaké míry bude fungovat jako předtím, zatím ale nikdo nedokáže odhadnout. Jáchyma nyní čekají dlouhé týdny rehabilitací.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

hilf ( 2. května 2011 11:45 )

Pokud deti nejsou uz z domova vedeni k tomu co se smi a co se nesmi ale hlavne PROC tak si budou zpusobovat z neznalosti ruzna vazna zraneni az do dospelosti.Mladim se da omluvit spousta hlouposti, spousta nerozvazneho pocinani ale jen ta ktera se daji i po letech vypravet z humorem .Tenhle mladik urcite nebude byt jen z recese vypravet jak k tomuhle zraneni prisel, prisel o vzpominky z mladi ktere se nevytahuji ani po letech aby pobavil spolecnost nebo sve kamarady.A v dospelosti ci na stari se tak rado vzpomina na hlouposti a legrace z mladi.

liun ( 2. května 2011 11:04 )

znojmacka -- uz se stalo tolik nestastnych, smutnych a hlavne zbytecnych nehod a to jen proto ze by to tych postizenych vubec ale vubec nenapadlo.I ti opili si jsou moc dobre vedomi toho co delaji a to i nasledky jejich pocinani ale frajerina u nekterych absolutne prevlada alkohol.Myslet jen na to ze neco musi drzet jako pribite a proto budu potom radit je slabomyslne nehlede k tomu kdyz to neni urcene ke hratkam.

liun ( 2. května 2011 10:50 )

Socha v kasne neni misto urcene jako prolezacky v parku ktere musi byt bezpecne protoze jsou k tomu ucelu udelane.Jiste ta socha mohla spadnout i sama od sebe ale porad by nikomu neublizila pokud by se nekdo v ty kasne nezdrzoval na vlastni nebezpeci.A vylezat na neco co udela nekdo svou praci k tomu aby zprijemnoval svym dilem okoli je znehodnocovani prace , usili tech co se o to zasadiili.Radeji si kopnu do odpadkoveho kose , maximalne ho prevratim ale nebudu pak svou hlouposti zatezovat doktory , muselo by mi byt trapne vysvetlovat za jakych okolnosti se mi to stalo a to po cely zivot vsem a hlavne ve stari .

wochtr ( 29. dubna 2011 08:55 )

Úplný souhlas! Vážně jsem reagovala úplně stejně a souhlasím s vámi i v tom následujícím. Blbý je, že to tentokrát skončilo špatně. Taky jsem s oblibou chodila po zábradlí na mostě a dodneška na to vzpomínám, když po něm jdu s dětmi. Ale těm, co to nezkusili to nevysvětlíte, oni budou pořád psát své zapšklé příspěvky s vůní naftalínu o tom, jak jim nic neuteklo... Uteklo, jenže neví o jak moc přišli...

fizi ( 10. dubna 2011 18:16 )

že když je někdo "VIP",tak sebemenší "událost" je katastrofa. Synek byl opilej a předváděl se.Dostal,co chtěl.Katastrofy jsou,když cizím zaviněním přijdou rodiče o dítě,když jsou zavražděni staří a bezmocní...Pan Bém ať děkuje bohu,že má syna a že je bez ruky?Jsou na tom lidé hůř,ale to takové,jako je Bém,nezajímá.Viděl někdy dětskou onkologii?To jsou katastrofy,tak ať už aspoň drží hubu!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud