Vypijeme 158 litrů piva ročně

Pivo Čechům chutná už po staletí  (Autor: abl)
Autor: Eva Fraňková, Kjos - 
17. února 2011
09:52

Jsme největšími pijáky piva na celém světě! Předběhli jsme dokonce i takové pivaře, jako jsou Irové a Němci. Podle dlouhodobého průměru vypije rok co rok každý Čech a Češka, a to včetně kojenců, 158 litrů piva.

Tři stovky a šestnáct půllitrů. Taková je roční »pivní « spotřeba průměrného občana Česka. Na základě dlouholetých statistik to zjistil Český statistický úřad. A dokonce i ví, ve kterém roce vypili Češi piva úplně nejvíc. Bylo to v roce 2005, kdy padl pivní rekord 163,5 litru. A Čechy o prvenství asi jen tak někdo nepřipraví. Irové, Němci, Australané a Rakušané totiž vypijí o 20 litrů piva ročně méně.

Když maso, tak hlavně kuřecí

I když se o Češích mluví jako o vášnivých jedlících masa, zdaleka nejsme v jeho konzumaci nad evropským průměrem, naopak! Hlavně o telecí a hovězí už nemáme zájem. Když si chce Čech dopřát, dá si vepřový řízek nebo panenku. A úplně nejraději mají Češi kuřecí maso. Jíme ho dokonce třináctkrát více než před padesáti lety. Zatímco dnes zkonzumujeme kuřecího masa přibližně 25 kilo, v roce 1948 to byla necelá 2 kila.

Místo chleba jíme rohlíky se sýrem

Chleba nám už také moc »nejede«. Jeho spotřeba rapidně klesá už od 60. let, kdy jsme ho spotřebovali v průměru 70 kilo za rok, zatímco dnes ho sníme necelých 45 kilo. Místo něj si dáme k snídani raději pšeničné rohlíky, housky a bagety. To samé platí také o kravském mléku, kterého pijeme oproti roku 1950 jen minimálně (tehdy 182 litrů, dnes zhruba 55 litrů)! Zato si ale více kupujeme mléčné výrobky, a to hlavně sýry.

Zelí vystřídaly papriky a rajčata

Podle statistiky začali Češi ohrnovat nos nad zelím, kapustou, květákem nebo mrkví. Raději si pochutnáváme na paprikách a rajčatech. A na ústupu obliby jsou dokonce i brambory. Jejich spotřeba klesla na historické minimum v roce 2009, kdy jsme snědli žalostných 64,9 kila za rok, kdežto v roce 1950 to bylo 145,9 kila! Z ovoce si vybíráme hlavně to domácí.

Češi a potraviny v číslech:

97,4 kg masa jsme spořádali v roce 1989. V té době jsme jedli nejvíc vepřové, dnes jsme ho nahradili drůbežím, hlavně kuřecím masem.

259,6 kg mléka a mléčných výrobků, to byl rekordní počet spotřeby koncem devadesátých let. Teď si mléko dopřáváme hlavně v podobě sýrů.

78,8 kg masa sní jeden Čech za rok. Obyvatel Kypru oproti nám běžně zkonzumuje 144 kilo, Bulhaři s masem šetří – snědí ho jen 49 kilo.

90 kg ovoce zkonzumujeme za 365 dní, to je slušný evropský průměr. Nejradši si dáváme sezonní ovoce – jablka, hrušky, švestky, meruňky a broskve.

163,5 litru piva jsme si prolili hrdla v roce 2005 a zařadili jsme se tak mezi pivní velmoci.

98,3 kg pšeničné mouky spotřeboval český obyvatel v roce 2006. Pro zajímavost, v roce 1948 to bylo přesně o dvacet kilo méně.

16,7 kg rostlinných tuků jsme spotřebovali v roce 1998. Od té doby jejich spotřeba mírně klesla, pořád je ale v kuchyni používáme víc než máslo a sádlo.

36,7 kg je průměrná dlouhodobá spotřeba cukru. Nejvíce jsme si osladili život v roce 1989, kdy se spotřeba vyšplhala až na 44 kilo.

muchojka ( 17. února 2011 10:41 )

JA ZA JEDNO DOHANIM PRUMER A ZLATE CESKE PIVO!V CIZINE,PKUD NEJDETE DO KRAMU,KDE JE MAJI-TAK SE TO JEJICH NEDA PIT!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud