Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Opilý řidič MHD: Prý nadýchal už před jízdou!

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: jad, josK, puk - 
17. září 2010
11:15

AKTUALIZOVÁNO: Jako opilý se zdál ve středu cestujícím řidič autobusu MHD na pražském Kačerově. Vyděšení lidé neváhali a přivolali policisty. Orientační dechová zkouška ukázala, že řidič má v krvi 3,52 promile alkoholu! Pražský dopravní podnik ale nyní tvrdí, že řidič nadýchal už před jízdou a na trasu vůbec nevyjel.

Kvůli vyjádření pražského dopravního podniku také státní zástupce zastavil proti řidiči trestní stíhání pro obecné ohrožení. Šofér je nyní podezřelý jen z ohrožení pod vlivem návykové látky, za které mu hrozí vězení na 3 roky. Cestující, kteří zavolali policii, ale s vyjádřením dopravního podniku nesouhlasí. Podle nich jel řidič opilý minimálně celou jednu jízdu!

Opilý autobusák nadýchal 3,52 promile

Chování šoféra linky 196, který zastavil po půl páté odpoledne ve stanici na pražském Kačerově, se zdálo cestujícím víc než podezřelé. Jeden z nich zalarmoval městské strážníky na lince 156. Autobusák s nimi ale podle agentury Mediafax odmítl komunikovat.

Na místo proto dorazili pracovníci vnitřní kontroly dopravního podniku a provedli u řidiče dechovou zkoušku. Muž nadýchal 3,52 promile alkoholu! Ihned proto přijeli i dopravní policisté, řidiče na místě zadrželi a převezli na záchytnou stanici. Počet promile, které u něj zkouška prokázala, se totiž označuje za vážnou otravu alkoholem!

Řidič dostane padáka

Například devadesátikilový muž by musel na takový výsledek najednou vypít asi 0,6 litru kořalky. „Šlo o první jízdu řidiče po vystřídání kolegy. Je to nejenom velmi závažné porušení zákonů, ale také pracovní kázně. Jedinou možností je okamžité rozvázání pracovního poměru,“ konstatovala mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud