Rychlostudenti práv v Plzni stále získávají tituly

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni stále provozuje problematický obor Veřejná správa, který je jedním z programů tzv. celoživotního vzdělávání
Autor: ČTK, šim - 
8. září 2010
07:19

Studenti kurzů celoživotního vzdělávání plzeňské právnické fakulty, které byly v nedávné aféře označeny za jedno z největších pochybení školy, mohou stále získávat bakalářské tituly.

Vedení fakulty tvrdí, že tento proces nelze zvrátit. Zpřísnilo však podmínky získání titulu, což prý řadu studentů odradilo. Píše o tom středeční vydání deníku Právo.

V aféře právnické fakulty, která vypukla vloni na podzim, se kromě plagiátorství, nestandardní délky studia či pochybeních při získávání vysokoškolských titulů jako velký problém řešily také kurzy celoživotního vzdělávání. Z těch bylo možné přestoupit po složení jediné písemné zkoušky na řádné studium bakalářského oboru Veřejná správa. Studenti nemuseli chodit do školy, k získání titulu jim stačilo složit státní závěrečnou zkoušku a obhájit bakalářskou práci. Tímto způsobem studovalo asi 60 lidí.

"Toto rozhodnutí jsme už nemohli nijak zvrátit," řekl proděkan Petr Bezouška. Upozornil, že oproti minulosti na takové studenty nyní kladou u zkoušek a obhajob stejné požadavky jako na studenty jiných oborů. Například namísto jednoho testu jich musejí psát padesát.

Řadu lidí tvrdé podmínky odradily, z těch kteří se ke studiu přihlásili v loňském roce, už polovina odešla, sdělil proděkan. Podle něj není jasné, zda fakulta zmíněný program letos vůbec otevře.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gogo ( 9. září 2010 07:50 )

b) je správně... Palce dolů jsou mým vyjádřením jaký má podle mne tato škola nyní kredit...

gevi ( 8. září 2010 18:47 )

Nevím, jestli vám jde o ten překlep - povedlo se mi docela dobré slovo "kradit", nebo jestli vám jde o to, že škola žádný kredit nemá. Ale to jsem přece napsal. Jistě, dříve než došlo k aféře měla jistý kredit a o ten nyní zřejmě nezvratně přišla. Jinak nevím, proč ty palce dolů.

susanah ( 8. září 2010 16:02 )

a jejich potomci nalezlí do ODS.

gogo ( 8. září 2010 13:47 )

Kredit školy ??

oldedek ( 8. září 2010 12:13 )

Největšímu manažerovi této školy, rektorovi Pepíčkovi Průšovi by za úspěšné vedení mělo být povoleno odejít do důchodu ... No a při odchodu by měl být vyznamenám Fučíkovým odznakem před rozvinutou zástavou "Pravda vítězí" ....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud