Šéf technického muzea dostal na hodinu vyhazov

Horymír Kubíček dostal hodinovou výpověď od ministra kultury.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, oj - 
19. srpna 2010
15:40

Ředitel Národního technického muzea Horymír Kubíček dostal hodinovou výpověď. Ministr Jiří Besser ho vyhodil, protože měl podezření, že muzeum okrádá a účtuje si honoráře, na které nemá právo!

"Máme vážná podezření, že se v muzeu nenakládalo s veřejnými prostředky tak, jak by se s nimi nakládat mělo," řekl Brunclík. Dodal, že v současné době v muzeu probíhá interní audit, který doprovází zástupci organizace Transparency International. Od pondělí by měl v muzeu nastoupit externí forenzní audit renomované auditorské společnosti.

Nového šéfa vzejde z výběrového řízení

Vedení muzea převzal statutární zástupce ředitele Oldřich Rambousek, který instituci povede do doby jmenování nového ředitele nebo pravděpodobněji výběrového řízení na jeho místo.

Horymíra Kubíčka jmenoval bývalý ministr kultury Václav Jehlička do funkce generálního ředitele Národního technického muzea v Praze 1. června 2007. Do té doby pracoval Kubíček jako vedoucí odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu kraje Vysočina.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud