Zbytek prázdnin proprší, sluníčko až v září

Konec prázdnin bude spíše deštivo.
Autor: ČTK, oj - 
10. 8. 2010
15:38

Počasí v Česku má být až do konce prázdnin spíše oblačné se srážkami a místy i bouřkami, ke konci srpna začne srážek ubývat a na začátku září zavládne slunečné počasí.

Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu by toto období mělo být teplotně průměrné a srážkově nadprůměrné.

Od 11. do 20. srpna by na území ČR měla převládat velká oblačnost se srážkami, ty by měly být zpočátku vydatnější, upozornil meteorolog. Místy se očekávají i bouřky. Slunečno bude zřejmě jen na počátku tohoto období ve východní části Česka. Noční teploty klesnou na 20 až 16 stupňů Celsia, nejvyšší denní vystoupí na 18 až 24 stupňů, na východě zpočátku až na 30 stupňů Celsia.

Konec prázdnin: Bouřky i sluníčko

Ve druhé dekádě by počasí mělo mít nestálý charakter, oblačné dny s přeháňkami nebo bouřkami by měly střídat dny slunečné. Ke konci srpna bude srážek ubývat. V noci rtuť teploměru klesne na 15 až devět stupňů, postupně až na šest stupňů Celsia, denní teploty mohly činit 15 až 25 stupňů, při slunečném počasí až 28 stupňů Celsia.

Prvních deset zářijových dnů převládne podle ČHMÚ jasné až polojasné počasí, srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Noční teploty klesnou na 13 až sedm stupňů Celsia, přes den může teploměr vystoupat na 20 až 26 stupňů.

Doporučujeme
kumi ( 10. srpna 2010 16:07 )

jdo do ***e to bylo kecu že bude krásně se mě páčí jak dělají už předpověď na léto v lednu fakt mamlasovéé

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud