Uprchlý podnikatel Krejčíř smí zůstat v JAR!

Radovan Krejčíř  (Autor: Zbyněk Pecák)
Autor: ČTK - 
6. května 2010
22:11

Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř, který je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost, může zůstat v Jihoafrické republice! Imunitu získal výměnou za svědectví o vraždě majitele striptýzu.

V souvislosti s vyšetřováním vraždy jihoafrického podnikatele se v JAR i v zahraničí vyhne i trestnímu stíhání kvůli praní špinavých peněz. Tyto informace přinesl ve čtvrtek jihoafrický deník The Star.

Krejčíř imunitu získal od místní policie výměnou za informace o vraždě majitele striptýzů Teazers Lollyho Jacksona. Krejčíř údajně souhlasil, že v kauze bude figurovat jako korunní svědek.

Třiapadesátiletý Jackson byl zavražděn v noci na úterý. Byl zastřelen patnácti ranami ve městě Kempton Park nedaleko Johannesburgu. Jeho údajný vrah i oběť byli podle jihoafrických médií v posledních dnech několikrát viděni v Krejčířově společnosti.

Pachatelem zločinu je podle policie muž kyperského původu vystupující pod falešným jménem George Smith. Úřady po tomto muži zatím neúspěšně pátrají. Smithe si podle médií Jackson najímal na špinavou práci. Český deník Právo ve čtvrtek uvedl, že v minulosti prý pracoval i pro českého podnikatele.

Podle deníku The Star dohoda Krejčířovi jako svědku poskytuje imunitu ve všech případech týkajících se Jacksona a údajného vraha, které Krejčíře spojují s praním špinavých peněz nebo s obchodem s bílým masem.

"Bojuje (Krejčíř) proti vydání a požádal o politický azyl. Co se stalo, nedává smysl. Krejčíř, který byl jeden z Jacksonových nejlepších přátel, do země přišel nezákonně na základě falešných dokumentů a teď je mu umožněno uniknout zákonu," řekla rozhořčeně mluvčí regionálního oddělení mezinárodní policejní sítě Interpol Tummi Goldingová.


Krejčíř je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost. Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce, od 21. dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kde byl v tentýž den zatčen. Soud v Johannesburgu předloni 1. února rozhodl, že podnikatele, který má seychelské občanství, nevydá k trestnímu stíhání do Česka. Verdikt byl podle dostupných zpráv nepravomocný.


suskyn ( 7. května 2010 12:12 )

dany676 ( 7. května 2010 11:39 )

Jo jo , Krejčíř , příklad typického voliče ODS , jejich program je na míru dělaný lidem jeho typu.

sakra ( 7. května 2010 11:05 )

A je vysmátej co jiného. Nikdy se mu nic nestane a stát ho jistě dobře odškodní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud