Zaorálek urazil Bakalu, bude muset zaplatit 300 tisíc?

Žaloba padla za to, že Zaorálek označil Bakalu za 'gaunera'.  (Autor: abl)
Autor: ČTK, oj - 
4. března 2010
09:51

Před pražským městským soudem dnes bude pokračovat jednání ve sporu finančníka Zdeňka Bakaly s místopředsedou Poslanecké sněmovny Lubomírem Zaorálkem. Bakala na Zaorálkovi žalobou vymáhá 300.000 korun a omluvu.

Bakala se se Zaorálkem soudí za to, že ho místopředseda sociální demokracie v souvislosti s kauzou bývalých bytů OKD přirovnal ke "gaunerovi".

Spor se týká zhruba 45.000 bývalých bytů těžební OKD na severu Moravy. V současnosti je vlastní firma RPG Byty, dceřiná společnost RPG Industries SE, jejímž je Bakala spoluvlastníkem. Výroky, o které ve sporu jde, zazněly v říjnu 2008 na tiskové konferenci v Ostravě.

"Chová se jako gauner!"

Zaorálek tehdy kritizoval způsob, jakým se Bakala stará o bytový fond, jeho jednání označil za nesolidní. Finančník se podle jeho tehdejších slov snaží vyhýbat svým závazkům obsaženým v kupní smlouvě. "Pan Bakala se chová jako gauner," řekl tehdy Zaorálek.

Bakala podal žalobu na ochranu osobnosti. Výraz gauner podle žaloby vybočuje z pravidel slušného chování a je hrubě urážlivý. Místopředseda sněmovny má podle Bakaly pozornost médií a lidé mu důvěřují.

Finační satisfakci by věnoval Nadaci Terezy Maxové

Bakala po Zaorálkovi požaduje finanční satisfakci, kterou prý v případě úspěchu věnuje Nadaci Terezy Maxové. Chce také písemnou omluvu, Zaorálek by měl podle něho omluvu zveřejnit i v Lidových novinách a v Právu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

enriko ( 29. května 2012 16:22 )

Proč pan Zaorálek nezabránil prodeji? Prodávalo se za jejich vlády. Proč udělali smlouvu jakou udělali. Moc dobře věděli co a proč to dělají, vždyť Sobotka byl tuším ministr financí a je to vystudovaný právník. A teď bude kacet, aby obyčejný člověk viděl, jak to s ním myslí dobře. Ach jo, kdy už lidi přestanou skákat na takové fígle? Přál bych mu za blbé řeči peněžitý trest plus omluvu. Přece žádnou kupní smlouvu není možno uzavřít s tím, že nabyvateli určíte co má se svým majetkem dělat. Socani si zase dělají z obyčejného člověka p.r d.e.l, jako normálně.

enriko ( 29. května 2012 16:13 )

ale velké peníze. Co je platný velký na sociálce?

krtekub ( 4. března 2010 23:21 )

To, že pán Bakala je jaký je a jak svůj majetek nabyl je pěkně popsáno v knize Kmotr Mrázek. A nejen on, ale cela politická garnitura. Prostě zde je kocourkov, žádný kapitalismus. A to taakovým vyhovuje.

bara ( 4. března 2010 16:37 )

defakto ( 4. března 2010 16:15 )

kdysi za mlada jsem s ním šukala a má ho malýho !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud