Škromachova lež: Důchodcům slíbil 15 tisíc

Zdeněk Škromach slíbil důchodcům 15 tisíc, pak si to ale rozmyslel.  (Autor: abl)
Autor: sen - 
8. března 2010
16:50

Kandidát na ministra práce Zdeněk Škromach sliboval před pár týdny na konferenci k důchodové reformě zvýšit do čtyř let průměrný důchod na 15 tisíc měsíčně.

Místo vysvětlení, jak toho chce ČSSD dosáhnout, Škromach nejdříve záměr popíral, ale pak přiznal, že šlo jen o vějičku na novináře.

„Vy snad berete všechno vážně, šlo o to, jak získat pozornost médií,“ vysvětlil v rozhovoru pro Hospodářské noviny Škromach. „O 15tisícovém důchodu jsem nemluvil, dobře, mluvil, ale jen abych nalákal média,“ přiznal barvu místopředseda ČSSD.

Přiznání k vědomé manipulaci s novináři, potažmo voliči je ve vysoké politice ojedinělé. Dá se takovým politikům věřit?

Další lež socialisty

Ještě dál ale zašel maďarský expremiér Ferenc Gyurcsány (také socialista), který v roce 2006 přiznal, že v kampani sliboval voličům nesplnitelné a že bylo jasné, že lže. Prosáknutí těchto informací na veřejnost »ocenilo« několik stovek tisíc Maďarů protivládními demonstracemi.

e.44 ( 9. března 2010 16:50 )

To nebude fór......to bude spíš ta prostá duše

waserman ( 9. března 2010 15:23 )

Máte naprostou pravdu

zirafa ( 9. března 2010 13:09 )

nejde jen o sliby o důchodech, paroubkova banda naslibuje hory i s horákama a trubky ovčani na to slyší.... pán bůh s námi a zlý pryč....

zirafa ( 9. března 2010 13:06 )

gogo, souhlasím s tebou! až půjdou do důchodu dnešní mladí, tak zapláčou tuplem! nebo je odnesou z práce v penálu, protože budou makat do 80ti......nebo než zkapou.... jestli tedy budou mít to štěstí a pracovat budou.....

zirafa ( 9. března 2010 13:00 )

duše prostá.... nebo to je fór?!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud