Šéf dopravní policie v uniformě SS na obálce časopisu Maxim

Leoš Tržil v Maximu  (Autor: Maxim)
Autor: INT, šim - 
19. ledna 2010
19:00

Ředitel Dopravní policie Leoš Tržil byl v časopisu Maxim vyobrazen v nacistické uniformě. Fotomontáž doplňuje článek o „šikaně občanů“. Autoři textu narážejí na změnu silničního zákona, podle níž se řidiči musí podrobit dechové zkoušce při každé silniční kontrole.

Autoři na vysvětlenou uvádějí, že k podobným preventivním kontrolám docházelo i za doby nacistické okupace, když byl zastupujícím říšským protektorem Protektorátu Čechy a Morava Reinhard Heydrich. Na fotomontáž upozornil server iDNES.cz. Právě Heydrichovu fotku časopis použil.

Leoš Tržil zvažuje na časopis podání žaloby. Text článku v Maximu začíná slovy: „Policie ČR šikanuje občany, kteří se nedopustili ničeho nezákonného, a podporuje zločince.“ Pod textem jsou podepsání „Redaktoři Maxima“. Preventivní dechové zkoušky nařídil právě Tržil.

Vedoucí kanceláře policejního prezidenta Michal Dlouhý podle iDNES.cz fotomontáž považuje za urážku celé policie.

Časopis Maxim svou fotomontáží následoval časopis Reflex, který na svou obálku otiskl karikaturu Davida Ratha, kterého připodobnil napůl k Adolfu Hitlerovi a napůl k Charliemu Chaplinovi. David Rath Reflex zažaloval, ale minulý týden soudní spor prohrál

ruisendaal ( 20. ledna 2010 10:54 )

kteří tady skuhrají nad foukačkami, jsou potenciálně přistižitelní že nafoukají. Ten, který tuto obavu nemá, ten je potichu, protože, kolikrát za rok vás policie v případě, že nic neprovedete na silnici kontroluje? Dvakrát až cca pětkrát, i když si myslím, že i to je moc. Tak že, deset až patnáct minut strávených u případné foukačky nikoho nezdrží. Prevencí, je tu jen ten strašák, že budu foukat a to je správné a kdyby tento strašák zachránil několik životů, tak je to OK, může to být i váš, nebo někoho vašeho blízkého, nedej bože dítěte.Tak že, nulová tolerance, je ta jediná, která na naše řidiče platí.

sakra ( 20. ledna 2010 10:29 )

Do Německa by měli jít na doškolování všichni politici včetně prezidenta.

monsegur ( 20. ledna 2010 10:07 )

Jestli někdo někoho ponižuje,tak jsou to fízlové svou buzerací a neustálou snahou o kriminalizaci občanů. Jestliže uplatňují svévolně proti občanům princip kolektivní viny, pak přirovnání k nacistickému represivnímu aparátu sedí. A nejen v tom.I v protektorátě se našel český póvl, co tyto metody schvaloval a vítal. O praktikách Tržila a jeho kumpánů z brněnské dopravky vědí brněnští řidiči dost. Tam byl členem policejní kliky, takže mu všechno procházelo, a to si přenesl do Prahy.

1912 ( 20. ledna 2010 05:50 )

Pobýval jsem v Německu po 89 po 15 let .Langře tam jsi měl jít napůl roky a pobrat vědomosti a né vymýšlet hovadiny stačí jak někteří naši policajti pracují v pohraničí s německými kolegy nebot ty je alenspon něčemu naučí a ne ty a tvoje reformy !!

akrapaz ( 20. ledna 2010 02:27 )

Ti náckové nakonec neměli špatnýho krejčího, když jim navrhnul takový šikézní uniformy, takže se ten polda ani nemusí moc křepčit! Před tím chodili jak hastroši v zelených uniformách, jako by pocházeli z lesnické školy. Pokud policajti zbytečně buzerují a jsou neschopní, na obchůzce je není nikdy vidět, a když je člověk nepotřebuje, tak akorát umí jen otravovat! Snížit jejich stavy by nebylo na škodu, ale přidat jím více práce!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud