České dráhy: Tahle paráda spolkne letos miliardu!

Autor: ČTK, raj - 
7. ledna 2010
06:12

České dráhy chtějí v příštích třech až čtyřech letech zrekonstruovat přes 1000 vagonů pro osobní dopravu. Letos podnik investuje do obnovy vozů více než miliardu korun.

Část vagonů se dočká celkové obnovy včetně zkrášlení interiérů a zdokonalení technických parametrů, zbytek dráhy pouze vylepší uvnitř.

„Při vylepšení půjde především o přečalounění sedáků, výměnu koženky za příjemnější textilní potahy, výměnu podlah, opravu oken a WC nebo o obnovu vnitřních stěn,“ řekl náměstek pro osobní dopravu Antonín Blažek. Taková oprava jednoho vagonu vyjde maximálně na tři miliony korun, letos by takových vozů měla být necelá stovka.

Náročnější omlazovací kúru chystají dráhy letos pro 58 vagonů určených pro mezistátní i vnitrostátní vlaky EuroCity a InterCity. Vozy dostanou mimo jiné novou klimatizaci, nové WC a audiovizuální systém. Náklady na modernizaci jednoho vagonu se v tomto případě počítají od tří do 15 milionů korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

c3rb3r0s ( 10. ledna 2010 10:48 )

Až se k nám zase nacpou skopčáci tak budeš ještě rád že si armáda nakoupila nové zbraně a výbavu a nemusí po nich házet klacky a kamení.

dooby ( 7. ledna 2010 15:54 )

no a beztak se platí z regionální dopravy

aldik7 ( 7. ledna 2010 14:26 )

no ale kdo za to může že vlaky vypadají tak jak vypadají? pouze hovada cestující

mittchell ( 7. ledna 2010 14:09 )

Ono je to pěkné jen s tím že v hlavním profilu je vyobrazen oddíl první třídy, který je samozřejmě dražší, oddíl druhé třídy už tak pěkný není

sakra ( 7. ledna 2010 09:03 )

Peněz na rozhazování i v době "krize" máme jak vidno dost a dost. A ještě zbude na pár "drobností" pro armádu, která je velmi nutně potřebuje!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud