Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Pražská policie potřebuje hummer. Prý kvůli sněhu!

Hummer H3  (Autor: abl)
Autor: rum, bum, ših - 
18. prosince 2009
08:49

Co udělají městští strážníci v Praze, když se blíží zima? Když musí do garáží jejich půlmilionová tříkolka se zrychlením jako ferrari? Když jim hrozí, že budou muset drncat ulicemi ve škodovce? No, koupí si přece hummer! Pořádný stroj! A když už, tak hned dva, vždyť nákup jednoho už v minulosti prošel!

Opravdu metropole potřebuje strážníky na tříkolkách a za volanty hummeru? Nestačila by jiná, levnější technika?

Odpověď vedení pražské městské policie je jasná: Potřebujeme to, a nutně! Nákup nové techniky se přitom nelíbí ani pražskému primátorovi Pavlu Bémovi, kterého Blesk včera oslovil! „Jsme v Praze, a ne na horách. Strážníci by měli mít nějaká jednoduchá auta či motorky, ale ne hummery,“ řekl Blesku Bém, který o nákupu podle všeho ani nevěděl.

Pražským strážníkům tak už chybí snad jen vrtulník a ponorka... V polovině roku totiž dostala Městská policie (MP) Prahy 1 tříkolku za téměř půl milionu, která svým zrychlením z 0 na 100 km/h předčí i ferrari!

„Naše očekávání splnila beze zbytku. Od nahlášení jsou strážníci na tříkolce na místě za dvě minuty na jakémkoliv místě v rámci Prahy 1. Navíc má tříkolka zdravotní výbavu,“ pochvaloval si včera ředitel MP Prahy 1 Miroslav Stejskal. Jenže to má háček! Od konce listopadu nejméně do půlky března stojí tříkolka zamčená v garážích! „Ano, teď je už zazimovaná,“ potvrdil Stejskal, který by navíc rád v budoucnu přikoupil ještě jednu!

Takže je potřeba nový stroj, který by zdolal pražský sníh... Hummer! Momentálně mají strážníci k dispozici už tři! Ty dva nové dostali v minulých týdnech. Jeden má celopražské využití, druhý se testuje v okrajových částech metropole v Praze 15.

„Poslední zkoušíme u nás v centru. Třeba když napadne sníh v Nerudovce, tak se tam nemůže sanitka dostat. Takhle ji zapřáhneme za hummer a vytáhneme,“ naznačil jedno z možných využití Stejskal. Jak mohli lidé v Nerudově ulici doposud vůbec přežít?

Nad vybavením pražských strážníků se mohou jen zasnít kolegové z druhého největšího města republiky – Brna. „Pražská městská policie je rozhodně lépe vybavená, než jsme my,“ potvrdila mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková. Tamní měšťáci se kromě aut, skútrů, motorek a dvou člunů mohou pochlubit maximálně dodávkou, karavanem a třiceti horskými koly.

Hummer H3: Tohle monstrum, kdysi původně vyvinuté pro americkou armádu, má výkon 245 koní. Na stovku zrychlí za 10,4 sekundy. To je stejně jako běžná fabie. Stál 890 000 Kč. Nyní k němu přibyly další dva »bratříčkové «, údajně každý za 1,2 milionu korun. Kromě benzinu jsou předělané i na LPG.

perplex ( 24. prosince 2009 16:03 )

Hummer je snobský auto, navenek velký, ale uvnitř malý, malý okna, špatnej rozhled, na policejní práci se nehodí, když už teréňák, tak něco jinýho, ale co centra? Asi ne. Sanitku, kdyby něco, můžou tahat hasiči. Zajímalo by mně, kolikrát v historii už sanitka Nerudovku nevyjela? A kdy to bylo? Na policejní práci se, myslím, dobře hodí VW Transporter, hodně místa, velký okna, dobrej rozhled, případně ve verzi 4x4. Rovněž tříkolka je blbost. Když už akceschopnost, tak motorku (skůtr). A ne tříkolku, která stejně projede v podstatě jen tam, kde normální auto. A přitom větší počet lidí ani věcí neodveze.

hihihi ( 19. prosince 2009 11:50 )

dal každej den k vobědu humra,kdybych byl ve vatě.

scaner ( 18. prosince 2009 21:42 )

hele ty IQ, nevíš co meleš, další chudák, kterej dostal pokudu od MP a je nasranej. Podívejte se jak jezdíte, jak má přijít sankce, tak je to špatně. Velká škoda že už není VB. Dostal by jsi po hubě federálem a se sklopenýma ušima by jsi šel dom

scaner ( 18. prosince 2009 21:39 )

To že má MP Praha Hummera, proč ne. Řve někdo na to že PČR má nové VW nebo Audi, nebo že vojáci mají taky Audi. Ne. Ale jak MP nejezdí na tříkolce, tak je to špatně.Řvou jen ti chudáci, co dělají největší přestupky. Ale že nějakej podnikatel si koupí Audi Q7 a odepíše z daní, taky v pořádku. Ale popravdě,to co uvedl Stejskal na co je Hummer a tříkolka, ten člověk by se měl nad sebou ale už vážně zamyslet. A hlavně nad tím, co dělá a jak to dělá a že normální strážník by už za to dostal vyhazov.Závěrem, Hummer pro MP ano ale na okrajovou část města, kde dostupnost v chatové oblasti je špatná a ruku na srdce, každej chatař uvítá, když tam v noci několikrát projede policejní auto

valdis ( 18. prosince 2009 16:51 )

Vy dostanete koně po součastkach. Nejdřive konskej ko..t / ocas /!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud