Ředitel pražské zoo: Fejka vystřídal Bobek

Ředitel pražské zoo: Fejka vystřídal přírodovědec Bobek
Autor: ČTK, pal - 
8. prosince 2009
13:30

Pražská rada jmenovala novým ředitelem zoo v Troji Miroslava Bobka. Ten tak nahradí Petra Fejka, který z tohoto postu odešel na konci října, zřejmě i kvůli neshodám se zaměstnanci.

Dvaačtyřicetiletý Miroslav Bobek byl dosud šéfredaktorem rozhlasové stanice Leonardo, která je součástí stanic Českého rozhlasu. Studoval na Přírodovědecké fakultě Univerzitě Karlově v Praze, zaměřil se na ornitologii. Je rovněž autorem a vedoucím projektu Odhalení, který pomocí kamer přibližoval na internetu život goril v pražské zoo.

Bobek nahradí Petra Fejka, který v čele zoo stál 12 let a od listopadu se ujal nově zřízené funkce šéfa České národní budovy v New Yorku. Ze zoo Fejk odešel zřejmě i kvůli neshodám se svými zaměstnanci (více čtěte zde). Do ledna povede zahradu ekonomický náměstek.

Protikandidáty Bobka byli ekonom Miroslav Zámečník a bývalý šéfredaktor zpravodajství televize Nova Jan Vávra.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gogo ( 8. prosince 2009 13:55 )

Panu Bobkovi věřím !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud