Nalezená Terezka: Už je jí líp!

Autor: rvs, ČTK - 
16. října 2009
19:45

AKTUALIZOVÁNO: Holčička, nalezená ve čtvrtek v parku na pražském Karlově náměstí, je díky péči lékařů ve stabilizovaném stavu. Není však jisté, jestli si následky svého smutného vstupu do života neponese již napořád!

Holčička, které lékaři a sestřičky říkají Terezka, leží v porodnici U Apolináře. Mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Petra Pekařová nevyloučila možnost, že Terezčino podchlazení těsně po porodu může mít trvalé následky! Podrobnosti je ale podle mluvčí zatím předčasné sdělovat.

Dítě zabalené v igelitové tašce objevila pracovnice úklidové firmy Jitka J., která dopoledne pracovala v parku na Karlově náměstí. "Našla jsem tam tašku se špinavými hadry, naložila jsem jí a vezla ke kontejneru a najednou jsem slyšela nějaké zvuky. Koukla jsem se dovnitř a bylo tam dítě," řekla paní Jitka pro Blesk.cz. "Byla jsem úplně v šoku! Pořád jí ještě vidím před očima, jak tam leží v těch špinavých a zakrvácených hadrech. Jsem hlavně šťastná, že ta holčička žije a mám tak trochu pocit, jako bych jí porodila sama," dodává zachránkyně s neskrývaným dojetím.

"Holčička byla zabalená v mokrém a zakrváceném ručníku a dalších mokrých hadrech. Dítě jevilo známky podchlazení, bylo potřísněné krví, výkaly a zcela zjevně neošetřeno. Odnesli jsme je do vytopeného auta a zabalili jsme je do služebních uniforem a přikrývky," popsali situaci strážníci, kteří na místo přijeli jako první.

Během prvních hodin v nemocnici se zdravotní stav děvčátka, které zdravotníci U Apolináře pojmenovali Terezka, rapidně zhoršil: "Holčička je ve vážném stavu, protože byla skutečně velmi podchlazená," řekla pro Blesk.cz mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice Petra Pekařová. Podle lékařů se dítě narodilo pouhých několik hodin před tím a v době nálezu mělo dokonce ještě pupeční šňůru!

Policisté nyní pátrají po matce, která dítě v parku pohodila. Její jednání nejdříve kvalifikovali pouze jako trestný čin opuštění dítěte se sazbou do tří let vězení, nyní ho ale překvalifikovali na pokus o vraždu!

Policie vyzývá svědky, kteří si všimli osoby, pokládající ve čtvrtek ráno černobílou igelitovou tašku poblíž tramvajové zastávky na Karlově náměstí v Praze, aby volali na linku 158.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

capoturno ( 17. října 2009 10:06 )

Je to otřesné.Jak může máma takto pohodit vlastní dítě.V době kdy existují babyboxy je to o to horší.Máma patří do kriminálu.

aapricot89 ( 17. října 2009 00:55 )

nikdo nema nezlomnou jistotu kdo to udelal, ale vsichni maji 100%ni jistoto, ze TO nekdo udelal. V drtive vetsine pripadu to udela matka, zpanikari a nevi co si s ditetem v budoucnu pocne. At je to jakkoliv, je to otresne se takovym zpusobem zbavit novorozenete. A i kdyby to byla cizinka a byla predem rozhodnuta, ze az dite donosi, ze ho nebude chtit, tak se mohla zajimat, jakym zpusobem se ditete legalne zbavit a opravdu nejlepsi je baby box. Nikdo se na nic nepta, matka neni podle zakona vinna a pro to male se vzdycky najde laskyplna naruc, kdyz uz ne matcina. Hlavne te male preji, at si nenese do zivota zadne nasledkuy z toho podchlazeni a at zni vyroste zena, ktera jednou bude mitsvoje vlastni deti, ktere bude celym srdcem mlovat a tesit se z nich.

evvi ( 16. října 2009 18:53 )

Presne tohle me taky napadlo.

stefa ( 16. října 2009 17:53 )

A TY JSI UBOŽÁK KTERÝ NEMÁ SLITOVÁNÍ ANI S BEZBRANNÝM NOVOROZENCEM.NEJSI NÁHODOU PŘÍBUZNÝ STEJNÉHO UBOŽÁKA JAKO JE MYSULINDA?

evvi ( 16. října 2009 15:04 )

proc by byli zrudy? ti si za to plati. ona se musi chranit!!! Holky,ktere si zaplati politik nebo hokejista nejsou z ulice, ale jsou to luxusni prostitutky, ktere urcite na antikoncepci maji.

Zobrazit celou diskusi
Další videa