Teplotní rekord v Klementinu, naměřili 34,1 °C

teplo
Autor: ČTK, Lenka Chvostová - 
24. 7. 2009
07:16

V pražském Klementinu včer padl dlouhodobý teplotní rekord, když meteorologové naměřili 34,1 stupně Celsia. Rekord byl překonán o desetinu stupně - dosavadní v Klementinu naměřili shodně v letech 1868 a 1929.

Už večer ale tropické teploty v hlavním městě vystřídala prudká bouře, déšť a vítr. Přírodní živel vyvracel a lámal stromy a větve a hasiči také čerpali vodu z několika sklepů. Na Kobyliském náměstí strhl vítr střechu katastrálního úřadu. Nikdo přitom nebyl zraněn.

Teploty se na všech stanicích Českého hydrometeorologického ústavu měří vždy v 07:00, 14:00 a 21:00, v létě v důsledku posunu času vždy o hodinu později. Večerní měření v Klementinu již hodnotu včerejšího pražského teplotního rekordu nezměnilo.

Podle serveru Meteopress.cz bylo včera v Praze na Ruzyni 34,5 stupně Celsia, a na některých místech v Praze dokonce 36 stupňů.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

andenne ( 24. července 2009 12:43 )

taky myslím, lepší se neprojevovat. už tak na nás ostatní koukaj jak na degeny.

hele ( 24. července 2009 09:43 )

Aby jsme neskončili jako nejhloupější země. Pozor na to

Zobrazit celou diskusi
Další videa