Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Plastičtí chirurgové: Zemřela jim "pod rukama", pořád na to myslí!

Autor: red, Věra Bláhová - 
27. února 2009
14:43

Lenka Housková (+31) zemřela po plastice prsou na pražské klinice Esthé. Za operaci, kterou provedli chirurg Libor Kment a anesteziolog Pavel Vokálek, utratila asi 60 000 Kč. Vokálek poskytl Blesk.cz smutný exkluzivní rozhovor.

Anesteziolog Pavel Vokálek minulý týden uspával Lenku Houskovou (+31), kterou na kliniku Esthé přivedla touha po větších prsou. Po operaci, krátce po probuzení, ale maminka dvou dětí zemřela.

Jak vypadají první dny po operaci ňader? Podívejte se na drsné VIDEO!

Spekuluje se, že příčinou zřejmě byla plicní embolie. O smrti ženy nyní poprvé exkluzivně pro Blesk.cz tedy promluvil muž, který měl v osudný den službu na sále.

Můžete popsat, jak zákrok probíhal?

Naprosto normálně, nedá se říct, proč ke smrti došlo. Ani my sami to nevíme. Vnímám to samozřejmě jako velké něštěstí pro rodinu pacientky.

Mluvil jste s rodinou zemřelé?

Ne. Byli přímo na klinice a mluvili s docentem Měšťákem. Ptal jsem se, jestli mám sejít dolů, protože jsem zrovna pracoval, ale rodina si přímý kontakt v tu dobu se mnou nepřála.

Myslíte si, že vám její smrt dávají za vinu?

Opravdu nevím. Pro ně je ta situace těžká a pro nás taky.

Mají teď pacientky obavy?

Samozřejmě, že ty obavy budou. Je to těžká situace, ale ke komplikacím může dojít vždy. Že by ale pacientky opuštěly kliniku, to ne...

Pacientky uspáváte dál. Vybavuje se vám to, co se stalo?

Jistě že si ty momenty přehrávám před očima. Musím být ale profesionál a soustředit se na daného pacienta a anesteziologický výkon. Jsme ale všichni lidi...

Kolik pacientů jste už uspal?

Ročně okolo tisícovky, za dvanáct let tedy 12000.


Také vedoucí kliniky Jan Měšťák netuší, co se stalo

"Vůbec nechápu, co se mohlo stát. Operoval zkušený chirurg, žena měla elastické návleky, dostala léky na zředění krve," kroutil hlavou Jan Měšťák, vedoucí kliniky Esthé. Je přesvědčen, že lékaři neselhali.

Za nejpravděpodobnější příčinu je označována embolie, kdy krev ucpe plíci, přesný důvod ale chirurgové komentovat zatím nechtějí. Každopádně mamince dvou dětí život nevrátí ani vyšetřování, které zahájila pražská policie.

"Už máme výsledky pitvy, které budou zkoumat znalci," řekl Blesk.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

 

petranemeth ( 16. března 2009 13:59 )

Mozna drive nez divky a zeny budou chtit podstoupit takove zkraslujici operace,meli by vyhledat spise psychologa nez chirurga.I ja podstoupila tenhle zakrok,ale mozna konzultace s nekym kdo ma jiny nazor nez jsem mela ja,by me pomohla vice.Je to jenom o sebevedomi a o tom co v zivote bereme jako hodnoty.Mam velka prsa a nekdy mam pocit,ze uz me me okoli nebere jako Petru,ale spise jako blondynu se silikonem.

hups ( 7. března 2009 23:34 )

před zákrokem, kdy je potřeba celková anestezie, dostává každý pacient poučení o možných problémech, které s tímto souvisejí. Taky jsem ten papír dostala - nešla jsem na žádnou plastickou operaci - a lidi opravdu pak má člověk i strach toto uspání prodělat. Je to holt velká tragedie, ale ta možnost, že se stane vážná komplikace tu vždy existuje.

philosoph ( 28. února 2009 19:10 )

Je to smutný osud jedné mladé ženy a zejména dvou dětí, co ztratily mámu. Nikdy se nepřestanu divit tomu, že si mladé ženy nechávají dělat ty zbytečné operace. Snad jsou prsa po nich vzhledově lepší, ale jako chlapovi by se mi příčilo brát do rukou silikon, to bych tedy nemohl. Holky, nejkrásnější jste přirozené. Pokud nějaká žena si to nechá dělat ze zdravotních důvodů, toť jiná, ale většinou jde o zbytečné hazardování se zdravím. Nikde jsem se nedočetl nějaké varování ohldně těchto "operací", ale reklam je plno. Je to zřejmě dobrý job. A to ruské jelito, co tady píše o té ruské doktorce z Brna, to je také reklama, která by se měla vymazat. Hovado se ani nenaučilo českou gramatiku.

drobek ( 27. února 2009 19:01 )

ty být asy taki genetycki na pýču

drobek ( 27. února 2009 18:59 )

V Číně by mu usekli veřejně ty levé pracky aby už nikdy nic nezpizdil,jsou to felčaři,zlatokopové

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud