Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

"Malá Hanoj" se bude bourat!

Autor: sta - 
13. listopadu 2008
13:00

AKTUALIZOVÁNO: Tržnice zvaná Malá Hanoj v pražské Libuši, kterou zasáhl minulý týden obří požár, se bude bourat! Rozhodl o tom statik.

Městský statik totiž už dvakrát požářiště navštívil a zjistil rozsáhlé poškození komplexu budov. "Ta část, kde hořelo, je z 60% totálně zřícena. Tu čeká určitě demolice. Jedná se o asi 100 m délky budovy, jsou to tisíce metrů čtverečných," řekl Blesku.cz pražský městský statik Petr Macháň.

Podle informací Blesku.cz se ve čtvrtek v poledne nad budovami objeví plošina hasičů. "Budu z ní posuzovat, zda i další část komplexu budov nebude třeba zdemolovat," dodal expert na bezpečnost staveb Macháň.

Na jeho předpověď skutečně došlo. "Po prověření stavu konstrukce budovy zasažené velkým požárem jsem dospěl k názoru, že zasaženou část tržnice čeká demolice," informoval Blesk.cz před chvílí městský statik Petr Macháň. Proč? Také ostatní střešní panely haly, vyrobené z předpjaté oceli a betonu, vysoká teplota zprohýbala. Z 60% se budova už stejně zřítila. Ostatní budou mít na starosti demoliční čety. Podle našich informací se jedná o halu velikou zhruba 100 krát 60 metrů.

Více o požáru tržnice SAPA se dozvíte zde!

Články odjinud