Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Hasičům se konečně podařilo uhasit tržnici

Sloup dýmu z hořící tržnice dosahoval stovek metrů
Sloup dýmu z hořící tržnice dosahoval stovek metrů  (Autor: David Malík)
Autor: ČTK - 
7. listopadu 2008
18:11

Hasiči v pátek zlikvidovali požár největší pražské tržnice v Libuši. Nyní místo jen hlídají, aby se oheň znovu nevznítil.

Hlídkovat zde budou po celou noc. Krátce po 16:00 to ČTK řekl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica. Rozsáhlý požár zde vypukl ve čtvrtek krátce po půlnoci, bojovalo s ním 420 hasičů. Je to více než při nedávném požáru Průmyslového paláce v Praze a hasiči akci řadí z hlediska počtu nasazených lidí k největším v historii země.

Areál již pro dnešek opustili vyšetřovatelé, kteří zkoumají příčinu vzniku požáru. Na místě budou ale podle Pernici pracovat minimálně ještě celý příští týden. V sobotu se k nim přidají i pražští kriminalisté. "Dokud místo neohledáme, tak tam obyvatele nepustíme," zdůraznila mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Oheň zcela zničil střední část haly, propadla se zde střecha. Poškozena je i východní část. "Nepoužitelné jsou dvě třetiny budovy," řekl Pernica. Škody nechce odhadovat, budou ale značné.

Požár tržnice, kde mimo jiné hořel textil a obuv, způsobil silný zápach, který bylo cítit ve velké části Prahy. Hasiči vyzvali lidi z okolí, aby nevětrali a pokud možno nevycházeli ven. Při zásahu byli lehce zraněni tři hasiči.

V tržnici Sapa hořelo letos již podruhé. Rozsáhlý požár zde hasiči likvidovali 7. září.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině