Sluchátka na uších, pootevřený MacBook na stolku před sebou, zvrácená hlava a otevřená ústa. A chrápal a chrápal a dobře se mu spalo. Tak jel Mirek Topolánek vlakem do Prahy. „Bylo to předminulý pátek v pozdním pendolínu z Ostravy do Prahy. Pan Topolánek chrápal na celý vagón,“ napsal do redakce Blesk.cz čtenář Petr S. k fotografii.

O čem se mu asi mohlo zdát? O své bývalé pravé ruce Marku Dalíkovi? To by spíš bylo na malou noční můru, obzvláště poté, co se provalilo, že si Dalík údajně řekl o půlmiliardovou provizi, která měla zajistit schválení nákupu obrněných vozů Pandur tehdejším premiérem Topolánkem.

Podle výrazu značící nerušený a hluboký spánek se dá usuzovat na pěkné sny o italském Toskánsku, kde Topolánek tak rád trávil dovolenou se svými vlivnými přáteli. Možná se mu vrátily vzpomínky na idylu ve vile italského premiéra Silvia Berlusconiho, kde trávil dovolenou se svou tehdy ještě milenkou Lucií Talmanovou a kde se nahý promenádoval kolem bazénu. (Škubnutí ve tváři – ty fotky! Ale neprobudil se.) Je na čase zase někam vyrazit...

Vstávat! Praha – Hlavní nádraží. Konečná stanice, prosíme, vystupte...