„Auto stálo před obchodním centrem na Zličíně. Všichni to lamborghini obdivovali, pak přišel takovej frajírek, sedl do toho a odfrčel,“ popsal pozorný čtenář. Jak Blesk zjistil, oranžové Lamborghini Murciélago s protekční kmotrovskou značkou patří zámožnému podnikateli Marku Horníčkovi.

Řidič: Vozím nemocnou matku

„V autě vozím nemocnou matku. Nic vám po tom není a nechci se o tom s vámi vůbec bavit,“ odsekl naštvaně milovník rychlých kol Horníček a položil telefon. Kromě řidiče ale čtenář ve voze nikoho dalšího neviděl. Přesto měl podnikatel označení vystavené za předním oknem, a to se podle zákona nesmí!

„Značka pro invalidy je vázaná na osobu, na kterou je registrovaná. Pokud řidič ve voze nepřepravuje invalidní osobu, nesmí s označením pro invalidy stát na vyhrazeném místě, ani s takto označeným vozem jezdit,“ vysvětlil mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Za tento přestupek je pokuta od pěti do deseti tisíc.

Auto za osm milionů

Pořizovací hodnota Lamborghini Murciélago je asi 8,5 milionu korun. A to není jediný luxusní kousek ve sbírce boháče. „Takových aut mám asi osm,“ chlubil se Blesku Horníček, který v roce 2008 vyhrál Diamond Race v kategorii Top Car. Svoji matku ale zřejmě tehdy nechal doma. Značka bílého vozíčkáře na modrém pozadí za jeho oknem totiž chyběla.

Fotogalerie
3 fotografie