Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Vzpoura v Tunisku očima Čecha: Ohně a mrtvoly

Autor: Katarína Krajčiová, šim - 
24. ledna 2011
09:48

Na poslední dovolenou nezapomene čtenář Blesku Radek Hofbauer. Stal se svědkem násilných demonstrací v Tunisku. „Byli jsme tam jediní Češi. Takový shon jsem v životě nezažil,“ vzpomíná na evakuaci.

„V autobuse jsme museli mít zatažené závěsy, aby nás vzbouřenci neviděli,“ popsal Blesku. Do Tunisu letěl 9. ledna společně s kamarádem přes německou cestovku. Druhý den po příletu byl v zemi vyhlášen zákaz vycházení. „My jsme i přesto chodili na výlety,“ přiznal.

Úsměv mu zmizel ve chvíli, když se ve městě Monastir zapletl do demonstrace. „Byli jsme přímými účastníky protestu lékařů. Pobíhali tam v bílých pláštích a hrozně řvali,“ řekl s tím, že když se vraceli, hořela benzinka, která cestou tam byla nedotčená.

„Nebyl otevřený ani jeden stánek. Nikde nikdo, jako by město vymřelo. Vyrabovaný byl i obchoďák, který patří manželce tuniského prezidenta.“

Odletěli 20 minut po zákazu

Nejhorší pohled na ně teprve čekal. V Sousse nosili vzbouřenci přímo před nimi mrtvoly zabalené do státní vlajky. Když se vrátil do hotelu, musel se rychle sbalit – začala evakuace. „Autobus nás šílenou rychlostí vezl na letiště,“ popsal Hofbauer a dodal, že letadlo do Berlína startovalo 20 minut po zákazu odletů.

djaba ( 27. ledna 2011 21:38 )

djaba ( 27. ledna 2011 21:36 )

Tady je štěstí ,že my češi ( i slováci ) jsme národ klidný a spíše nadávající u piva .Tamti negrámoti mají horkou krev a jsou zvyklí řešit vše násilím .A jen tvrdá ruka je udržuje jakžtakž v klidu. Stačí málo a je z nich zvěř .

jakub-moravec ( 25. ledna 2011 04:43 )

ivoadler: Můžete mi odpovědět, kde se ti všichni komouši z minulého režimu po 89 roku poděli? My víme z minulosti že komouši byli podobně jako nacisti, byli pro náš národ teroristé, a když se po 89 nevypařili, tak pokračují ve své zločinosti dál a dál,na příklad soudy jsou přesně takové jako za totality,jsou skorumpované na 100%. Dnešní systém odpovídá tomu starému,ale je vylepšený, jak více lid okrást. Já neprahnu po krvi,ale provinilci patří do vězení nebo na šibenici. President Beneš napsal v r.1947 v souvislosti na dekrety pro Českou republiku a ke konci uvádí: "Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost a potrestejte všechny vlastizrádce, ať je kdokoliv a v kterékoliv době". Zkuste se vžít do situace, jak by svět vypadal po válce, kdyby nacisté nebyli potrestání, dokud to neuděláme u nás, nikdy u nás nebude dobře.Krade se víc a víc, protože se za zločiny netrestá, kdo by trestal, když ve vedení jsou vlastizrádci.

ivoadler ( 24. ledna 2011 16:47 )

Chcete snad pánové tvrdit, že současný režim je komunistický? Zřejmě jste kalendářem pořád v roce 1989. Vaše volání po krvi ukazuje na vaši antikomunistickou zběsilost. Píšu o tom v článku Šedý zákal antikomunismu na výše uvedeném blogu.

seahorse ( 24. ledna 2011 12:48 )

Souhlasím na 150%. Bohužel.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa