Breivik jí zastřelil matku: K vrahovi nenávist necítím!

Autor: INT, pf, ljšk - 
29. července 2011
08:26

Příběh Helen Bösei (16) a její matky Monicy (†45) předčí svou syrovostí a dojemností proslulé severské ságy. Zná ho teď každý Nor. Oběma ženám se stal osudným ostrov Utøya, kde šílený vrah Breivik (32) popravil 68 lidí.

Monica byla 20 let jakousi dobrou duší ostrova, organizovala tam prázdninové kempy. Dostala přezdívku "Máma Utøya". V ten černý pátek nastoupila na loď směřující na ostrov a naproti ní seděl terorista Breivik. Zdál se jí podezřelý, a tak hned poté, co vystoupila, na něj upozornila strážce kempu. Vrah však byl rychlejší, než mohli cokoli udělat, oba zastřelil.

„Máma byla Utøya a Utøya byl máma. Strašně mi chybí. Ztratila jsem mnoho známých, kamarádů i mámu,“ řekla dcera. Sama měla štěstí, masakr přežila. Viděla, jak umírají její blízcí, přesto tvrdí, že nenávist k Breivikovi necítí a ke stejnému postoji nabádá i ostatní pozůstalé...

Policisté také včera potvrdili, že střelec se jim vzdal sám – odhodil zbraně daleko od sebe a dal ruce nad hlavu. Soudní proces s Breivikem se bude konat až příští rok. Důvodem je, že případ je hodně složitý, obžalobě prý zabere hodně času dát spis dohromady.

kacota ( 31. července 2011 22:16 )

honza - je vidieť, ako ste nič nepochopil ...Píšeme o dievčati, aj názov článku je, že k vrahovi necíti nenávisť ...Moje - podla vás pokrytecké názory sú vedlajšie...Ja to dievča obdivujem, pritom z celej duše odsudzujem čin vraha, zaslúžil by si okamžitú smrť ..To, že dievča sa nebude celý život zožierať nenávisťou je predmetom diskusie ...Vy ste to tu od začiatku odsúdil ako bláboly a znevážil jej postoj ..dokážete to pochopiť ? Asi sotva..

palko1961 ( 31. července 2011 20:41 )

Dokazal bych mu urezat hlavu bez zachveni rukou. Ten az zdechne pujde rovnou do pekla, kde si ho vychutnaji jeho obeti !

illis ( 30. července 2011 12:26 )

tak nevím, co si mám o vás myslet. Stačilo mi, když jsem četla všechny články o tragédii a mnoho emocí u mne zanechal přepis SMS zpráv mezi dívkou Julií a její matkou , kdy si s matkou psala o situaci na ostrově. Já žádnou oběť ve střelci nevidím, naopak je to pro mne ne člověk, ale zrůda, která si tímto způsobem chtěla zajistit "popularitu". Jeho cynismus po tom všem co udělal nemá obdoby. Proto ani nesouhlasím s vaším příspěvkem. Víte vůbec, kolik bolesti nad ztrátou dětí a blízkých zažívají jejich rodiče a rodina? Nejspíše ne, protože potom by jste nemohla napsat to, co jste napsala . Nejsem pomstychtivá, ale zaslouží si minimálně doživotní vězení, ale hezky ostré, tvrdou práci a žádné vymoženosti.

sydnicka ( 29. července 2011 17:57 )

jo rozvedena a chce neco kecat o manzelstvi, vernosti a spravne vychove. To jako kdyby tento vrah mluvil o lasce k lidem. V tvem pripade bych se radeji zakopal. Jestli chces mohu ti s tim kopanim pomoci

sydnicka ( 29. července 2011 17:55 )

no kat se na tebe uz tesi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud