VIDEO: Pompézní ohňostroj v Sydney. Barevnou show nad operou sledoval milion lidí
Svět začal slavit příchod nového roku 2025. Jako první do něj už v 11:00 SEČ vstoupil tichomořský atol Kiritimati, Nový Zéland v poledne SEČ odpálil půl tuny pyrotechniky z aucklandské věže Sky Tower a ve 14:00 SEČ australské Sydney spustilo velkolepý ohňostroj, který podle některých odhadů sledoval milion lidí. Informovala o tom zahraniční média.
Lidé v Sydney od 6:00 (pondělí 20:00 SEČ) hledali nejlepší místa, odkud by viděli na ohňostroj na pozadí slavné opery a známého mostu Harbour Bridge. Přilehlý park byl po šesti hodinách již zaplněný a záchranáři lidem rozdávali lahve s vodou, protože teploty večer přesahovaly dvacet stupňů. Místa s dobrým výhledem se snažily najít také soukromé a vyhlídkové lodě, které zakotvily na řece před oběma stavbami, napsal web ABC Net.
„Je to jeden z nejvyhledávanějších ohňostrojů. Už dlouho jsem plánoval přijet se na něj podívat,“ řekl podle webu Radžan Džarabi z Indie, který do města cestoval 2,5 hodiny.
Svůj koncert v Sydney ukončil anglický zpěvák Robbie Williams 11 vteřin před začátkem nového roku, které společně s moderátory odpočítal. Následoval bezmála 13minutový velkolepý ohňostroj, který podle některých zdrojů sledoval až milion lidí.
Melbourne na jihu země odpálilo ohňostroj dvakrát ze střech 27 budov v centrální obchodní čtvrti. Na severozápadě Austrálie pak byla k vidění pyrotechnika i drony, ve východním Brisbane podle ABC Net odpálili přes pět tun pyrotechniky.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.