Emily (9) přežila zajetí Hamásem, hladověla 50 dní. „Vraťte nám všechna těla,“ vyzývá její otec

Autor: DVL, lig - 
22. června 2024
13:28

Emily Handová (9) strávila 50 dní v zajetí teroristické organizace Hamás. Zpočátku se bála mluvit, neboť jí teroristé hrozili nožem v případě, že promluví nahlas. Byla také fyzicky velmi zesláblá a podvyživená. Nicméně nyní se po několika měsících zotavuje a dle slov jejího otce učinila velké pokroky, píše britský deník The Mirror. Kromě toho v zajetí byla společně s Noou (26), kterou nedávno osvobodila izraelská armáda.

Emily Handová (9) byla zadržována jako rukojmí po dobu 50 dní. Irsko-izraelská dívka byla unesena 7. října a několik týdnů strávila v zajetí islámské teroristické organizace Hamás. Byla unesena se svou kamarádkou Hilou Rotemovou (13) a její matkou Rayou (54). Když se ze zajetí vrátila, bála se mluvit a byla fyzicky zesláblá.

Propuštěna byla 25. listopadu minulého roku. Byla těžce podvyživená a nechtěla mluvit kvůli tomu, čeho byla svědkem, když byla v rukou Hamásu. Její otec Thomas Hand nicméně nyní popsal, jak se Emily dobře zotavuje a každým dnem zlepšuje.

„Je odolná. Je to velmi silná dívka s velkou vnitřní silou. Byla slabá, hladověla v podstatě 50 dní. Její hlas byl méně než šepot. Téměř neexistoval, protože Hamás jí vyhrožoval nožem, všem vyhrožoval nožem, pokud zvýší hlas nad šepot,“ vypověděl otec.

„Takže jsem si myslel, že to bude velmi obtížné překonat. Ale zotavení bylo mnohem, mnohem rychlejší, než jsme si vysnili,“ uvedl otec Emily a později prozradil, že mezi terapiemi potřebnými k získání Emilyiny sebedůvěry použili jízdu na koni.

„Vraťte nám všechna těla"

Thomas Hand nyní doufá, že ostatní rodiny brzy pocítí radost, kterou cítil, když se vrátila jeho milovaná dcera. Trval na tom, že zbývající rukojmí musí být propuštěni - trpěli více než 250 dnů v zajetí. Otec dodal: „Vím, čím si moje rodina prošla, takže si nedovedu představit zdvojnásobení, ztrojnásobení a zčtyřnásobení tohoto časového rámce pro rodiny, pro samotné rukojmí."

„Chceme mír. Všichni chceme mír. Řekněme, že rukojmích zbývá 120. Očividně nebudou všichni naživu. Ale vraťte nám všechna těla. Vraťte nám všechny rukojmí, živé nebo mrtvé. Pak můžeme uzavřít příměří a pokusit se vrátit do nějaké normálnosti. Nemáme jinou možnost. Vraťte nám rukojmí,“ pokračoval.

Emily strávila všech 50 dní v zajetí s Noou (26), poté, co je 7. října odděleně unesl Hamás. Když byla Noa v sobotu propuštěna, Emilyin otec, narozený v Dublinu, řekl britskému deníku The Mirror: „Je to úžasné - Emily a já jsme nemohli přestat brečet celý den. Emily už požádala o setkání s Noou."

Noa a tři další osoby byly osvobozeny při náletu na uprchlický tábor Nuseirat v Gaze, kde podle ministerstva zdravotnictví řízeného Hamásem zahynulo 274 lidí, včetně dětí a civilistů.

Video  Síť tunelů, které podle Izraele využívali šéfové Hamásu  - IDF
Video se připravuje ...

Lapazul ( 22. června 2024 14:26 )

Šojdrové sirotci již brzy u nás, děkujeme pětikoalici za vítací strategii a podepsání o nás bez nás vítací smlouvě.

Zobrazit celou diskusi