Úterý 27. září 2022
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 13°C

Šílený řidič (52) najel v Trevíru do davu, pět lidí zemřelo. Zbytek života stráví na psychiatrii

Autor: ČTK - 
16. srpna 2022
14:33

Doživotním odnětím svobody a uzavřením na psychiatrickém oddělení dnes potrestal soud v Německu muže, který v prosinci 2020 najel v Trevíru na západě země do davu. Nyní 52letý Němec, který podle znaleckých posudků trpí paranoidní schizofrenií, tehdy zabil pět lidí včetně kojence a další asi dvě desítky chodců zranil. Rozsudek ještě není pravomocný.

Posudky uvedly, že kvůli psychické chorobě, která u muže vyvolává bludy, je jeho trestní odpovědnost snížená. Znalec vypověděl, že muž se považuje za oběť rozsáhlého státního spiknutí a že se cítí být neustále sledován. Během procesu, ve kterém se zodpovídal z pětinásobné vraždy a z 18 pokusů o vraždu, obžalovaný mlčel.

Státní zastupitelství v závěrečném projevu požadovalo vynesení doživotního trestu vězení a kvůli psychické chorobě zároveň uzavření na psychiatrii. Stejný požadavek vznesli i právní zástupci většiny obětí a pozůstalých. Obhajoba souhlasila s umístěním na psychiatrii, odmítla ale současné doživotní vězení.

To, zda muž do vězení vůbec nastoupí, není jasné. Stalo by se tak až v případě, kdy by odborníci muže označili za vyléčeného. Do té doby ale bude uzavřen na psychiatrii.

Incident v Trevíru se stal na pěší zóně, na kterou muž najel kolem poledne vysokou rychlostí s vozem typu SUV. Při jízdě podle svědků kličkoval tak, aby srazil co nejvíce chodců. Svou jízdou zabil tři ženy a otce s jeho devítitýdenním dítětem.

Baraba ( 16. srpna 2022 16:56 )

Kdyby takhle nemocnému člověku vzali řidičák, tak nemusí řešit ty zabité ani jeho trest!

doktormediciny ( 16. srpna 2022 16:06 )

Svym zpusobem lituji zamesznance na te psychiatrii, nekdy jsou to take zeny s nevelkym fysickym fondem/ Nevim jak je to v Nemecku/....Jinak tedy ti lide maji leky, ktzert tak berou a neberou a to je dusledek

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa