Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Polojasno 21°C

Musk pozastavil nákup Twitteru! Nejdřív chce zjistit, kolik je na síti falešných účtů

Aktualizováno -
13. května 2022
13:25
Autor: ČTK - 
13. května 2022
12:20

Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion Kč), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů a ujistit se, že tvoří méně než pět procent všech účtů. Akcie Twitteru se v reakci na jeho sdělení propadly zhruba o 20 procent.

„Dohoda o Twitteru byla dočasně pozastavena, dokud nebudou k dispozici podrobnosti podporující výpočet, že spamové/falešné účty skutečně představují méně než pět procent uživatelů,“ napsal Musk, který je nejbohatším člověkem na světě.

Na převzetí společnosti Twitter se Musk dohodl minulý měsíc. Slíbil, že podnik ozdraví, zvýší počet uživatelů a umožní větší svobodu slova. Za jednu ze svých priorit označil vymýcení automatického rozšiřování spamů.

Tento týden Musk uvedl, že transakce by v nejlepším případě mohla být dokončena za dva až tři měsíce. Převzetím společnosti Twitter by Musk získal kontrolu nad stejnojmennou sociální sítí, kterou využívají miliony uživatelů, včetně politiků.

Dohoda o převzetí firmy Twitter stanoví, že pokud některá ze stran od transakce odstoupí, musí druhé straně zaplatit jednu miliardu dolarů (zhruba 24 miliard Kč), upozornil server BBC.

Video Elon Musk a projekt Starlink - Videohub
Video se připravuje ...

Kruta_Pravda ( 13. května 2022 12:56 )

Muska by měli zavřít za ty jeho manipulace s trhem. Snad si před nákupem Twitteru dopředu ověřím co kupuji, ne že v tichosti koupím, oznámim a pak reknu ze di overim jestli to vlastne chci.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa